חשד: נער בן 17 פירסם תמונה של ראש החטיבה היהודית בשב"כ

על פי החוק, אסור לפרסם בפומבי תמונות של בכירים בשב"כ. עם זאת, החלו בחודשים האחרונים פעילי ימין קיצוני להטריד את אנשי השב"כ ולפרסם את תמונותיהם בארץ ובעולם. הערב עצרה המשטרה נער בן 17 מצפון השומרון בחשד שצילם את ראש החטיבה היהודית בשב"כ והפיץ את תמונתו. במשטרה טוענים כי המעשה נעשה בזדון

נער בן 17 מאחד היישובים בצפון השומרון עוכב הערב לחקירה במשטרה, על פי החשד לאחר שהפיץ את תמונותיו של מנהל החטיבה היהודית בשב"כ. במשטרה חושדים כי הנער צילם את הבכיר במהלך סיור בחברון והפיץ את הסרטון באינטרנט.

בחודשים האחרונים הופץ הסרטון בו נראה א', ראש החטיבה היהודית בשב"כ, כשהוא מסייר בחברון ומוקף בג'יפים צבאיים. הסרטון אף כלל את שמו המלא ואת תפקידו של א', והפרסום עורר זעם רב בשב"כ, שם אף טענו שחשיפת תמונתו של הבכיר מסכנת את חייו.

הנער, שנעצר בצומת תפוח, נחקר בנוסף בחשד לאיומים, וזאת מאחר שבמהלך הסרטון עצמו הוא תועד מאיים על א'. בחקירתו כפר הקטין בהאשמות נגדו וביקש לשמור על זכות השתיקה. בתום חקירתו הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

"אולי יהודים יפגעו בך"

האירוע בו תועד ראש החטיבה הייעודית אירע בחודש מאי האחרון, אז הפך האיש ליעד מחאה לגיטימי בקרב רבים לחברון וכמה "גבעוניסטים" צעירים החליטו שזה הזמן והמקום ל"סגור חשבון". הם עלו על הגג, צילמו באין מפריע את אנשי השב"כ, בהם א', ראש החטיבה היהודית, וצעקו לעברו קריאות גנאי. "שים שכפ"ץ", הציע לו אחד מהם. "אולי יהודים יפגעו בך. מצאת לך תפקיד - להילחם ביהודים. סבא שלך גאה בך".

את המערכה נגד א' מנהלים פעילי הימין, בין היתר, מכיוון שלדבריהם מדובר ב"אחד משלהם", יהודי חובש כיפה. אך לא מדובר בעימות ראשון בין הצדדים. בפברואר האחרון יצאו כמה פעילי ימין בצעד חסר תקדים: הפגנה אישית בפתח ביתו של א' בניסיון למחות על התשאולים בשב"כ.

במקביל תלו הפעילים כרוזים ביישובו ובהם בישרו כי "שכן קרוב משמש בתפקיד בכיר ביותר במערכת הפועלת נגד יהודים". כמו כן, חילקו ילדיו של תושב יצהר שקיבל צו מנהלי פתקים ביישובו של בכיר השב"כ. "א' גירש את אבא שלנו כאילו הוא מחבל", נכתב בהם כאשר שם היישוב כלל לא מוסתר.

ה"מלחמה" הגיעה לשיא עם מעצרו של חיים פרלמן

בתקופה האחרונה החליטו פעילי הימין הקיצוניים להוריד את הכפפות במאבקם מול השב"כ והחלו להפיץ תמונות וסרטונים בהם נחשפים פניו, שמו וכתובת מגוריו של ראש החטיבה היהודית בשב"כ. המידע מופץ באמצעים שונים ברחבי הארץ והעולם.

מדובר בקמפיין מנוהל ומתוזמן היטב, בו פעילי הימין עושים "אאוטינג" לאנשי השב"כ. בכירים בשירות הודו בכתבה ששודרה במהדורה המרכזית בחודש יולי כי העבודה בחטיבה היהודית היא "שונה וקשה", וכי "מדובר במשחק אחר".

המלחמה בין הפעילים לשירות הביטחון הכללי הגיעה לשיאה עם מעצרו של חיים פרלמן, החשוד שרצח ארבעה פלסטינים בין השנים 1998-2004 ודקר שבעה אחרים. "המחבל היהודי" פירסם בחודש יולי האחרון את הקלטת השיחות שבהן, כך טוען פרלמן שהעביר בעצמו את ההקלטות כפיקדון לאחר שחש שהטבעת סביב צווארו מתהדקת, ניסה מדובב מטעם השב"כ לשכנע אותו לרצוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק