פלסטינים מאיימים: "נחטוף את החייל המרקד ונצרפו לשליט"

זעם בשטחי הרשות בעקבות פרסום הסרטון בו נראה חייל רוקד לצדה של עצורה פלסטינית כפותה. באתר חמאס דווח כי פלסטינים רבים מנסים לאתר את שמו של החייל ואת כתובתו כדי לחטוף אותו. "נצרף אותו לשליט", הם מבטיחים

סערה בשטחי הגדה המערבית, בעקבות פרסום סרטון "החייל המרקד" סביב העצורה הפלסטינית. הסרטון צולם כבר לפני כשנתיים, אך "הוצף" השבוע בכלי תקשורת ערביים, ועד מהרה עורר סערה רבתי.

היום קוראים בחמאס לחפש את החייל ה"מככב" בסרטון, ולחטוף אותו. הסרטון הוצג לראשונה בערוץ 10 ובביטאון הרשמי של חמאס דווח הערב כי "צעירים פלסטינים רבים בגדה המערבית וברצועת עזה מנסים לאתר את שמו של החייל וכתובתו, כדי לחטוף אותו ולצרפו לגלעד שליט".

עוד דווח, כי באתרי אינטרנט רבים ופורומים איסלאמיים מופצת הקלטת שמביכה את צה"ל בימים האחרונים, במטרה לשתף כמות רבה ככל שניתן של גולשים שיסייעו באיתורו של החייל.

הפלסטינית הכפותה: "10 חיילים רקדו סביבי"

בשיחה שנערכה היום עם הפלסטינית, איחסאן דבאבסה, היא מספרת כי פנתה בימים האחרונים לארגוני זכויות אדם בבקשה להתלונן בשמה נגד החייל. לדבריה, מדובר במקרה שאירע בשנת 2007, בו הובאה למתקן חקירה.

"אחרי החקירה הוציאו אותי החוצה, ועשרה חיילים התקהלו סביבי", היא אומרת. "ישבתי במשך שעה בחוץ, אחר כך העמידו אותי בצד והחיילים שתו ושמעו מוסיקה. הם רקדו סביבי. כשהרמתי את הכיסוי ראיתי אותם רוקדים סביבי".

לדבריה, בהמשך ניגש אלחיה חייל עם רובה, שקשר חזק יותר את כיסוי העיניים שהוצמד לה. "מישהו הכריח אותי לשבת שוב - ולאחר מכן התברר לי כי מדובר בפח אשפה".

צה"ל: פתחנו בחקירה, איננו גאים

"בהנחה שמדובר באירוע אותנטי, הרי שמדובר בהתנהגות פסולה שאינה עולה עם ערכי צה"ל", הגיב הערב לראשונה תא"ל אלי שרמייסטר, קצין חינוך ראשי, בראיון לדנה ויס בתכנית "שש עם". "מדובר באירועים יוצאים מן הכלל".

"לפני כל פעילות מבצעית אנחנו מעבירים את החיילים תדרוך מיוחד שכולל את כל הסיטואציות בהן חיילים ומפקדים עלולים להיתקל", המשיך תא"ל שרמייסטר. "החייל שנראה בוידאו חורג מערכי צה"ל, ולשמחתי הוא בעצמו חריג".

באוגוסט השנה פורסמו בפייסבוק תמונותיה של החיילת עדן אברג'יל, לצד חייל כפות שנעצר על ידי כוחות צה"ל. התמונה עוררה זעם רב ברשות הפלסטינית ובעולם הערבי, ואברג'יל עצמה העידה כי קיימה איומים על חייה בעקבות פרסום התמונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק