האלוף יאיר נוה: סגן הרמטכ"ל

לאחר ששני אלופים מכהנים סירבו להצעה, נפגש אמש שר הביטחון ברק עם האלוף במיל' יאיר נוה - שיכהן תחת הרמטכ"ל הבא יואב גלנט, כסגנו. שמו של נוה נקשר לאחרונה בפרשת העיתונאית ענת קם, ששירתה בלשכתו ומשם הדליפה את המסמכים, על פי החשד, לעיתונאי אורי בלאו

לאחר שלוש שנים בהן היה אחראי על פרויקט הרכבת הקלה בירושלים, יחזור האלוף נוה לשירות צבאי היישר אל משרת סגן הרמטכ"ל. נוה, שבתפקידו האחרון שימש כאלוף פיקוד המרכז, קיבל אמש את הצעתו של שר הביטחון ברק לחזור לשירות, זאת לאחר ששני אלופים מכהנים סירבו לקבל את התפקיד.

נכון לעכשיו, אף אחד לא משרטט לנוה אופק שירות, אך ברור כי בעוד שלוש שנים בדיונים הבאים על זהות הרמטכ"ל שיחליף את יואב גלנט, האלוף נוה יהיה אחד מהשמות שיעלו לדיון.

לאחרונה נקשר שמו של האלוף נוה בפרשת הדלפת המסמכים שבמה מואשמת ענת קם בעבירות על ביטחון המדינה. קם שירתה כפקידת לשכה של האלוף נוה בפיקוד המרכז.

ממשרד הביטחון נמסר הערב כי "שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש אתמול בערב עם האלוף (מיל') יאיר נוה, בלשכת השר בקריה בתל-אביב. בפגישה שוחח שר הביטחון עם האלוף (מיל') נוה על אפשרות חזרתו לשירות סדיר בצה"ל ועל האפשרות למינויו לתפקיד סגן הרמטכ"ל הבא. נושא מינוי סגן הרמטכ"ל הבא של צה"ל יסוכם בימים הקרובים".

הקריירה הצבאית של האלוף נוה

האלוף נוה התגייס לצה"ל בשנת 1975, ושירת בגדוד 12 של חטיבת גולני עד לתפקיד מפקד פלוגה. לאחר מלחמת לבנון הראשונה התמנה למפקד גדוד 13 של החטיבה, ומשם המשיך לתפקיד מפקד גדוד בבית הספר לקצינים, משם המשיך לפקד עליו.

נוה המשיך לתפקידי מטה במפקדת חילות השדה (זרוע היבשה כיום), וחזר לפקד על חטיבת גולני בשנת 1991. לאחר מכן שימש בתפקידים בכירים בזרוע היבשה עד שחזר לאוגדת עזה. נוה כיהן בשני תפקידי אלוף: בפיקוד העורף ובפיקוד המרכז, אותו עזב בחודש מאי 2007.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק