"הטילים הבאים יכוונו לאזור גוש דן"

ראש אמ"ן האלוף עמוס ידלין התייחס היום לאיום הטילים הגובר על גוש דן בכנס לציון מאה שנים לתנועה הציונית, ואמר כי לגוש דן מכוונים טילים משלוש חזיתות - חיזבאללה בלבנון, סוריה ואירן ושהחמאס מנסה בימים אלה להגיע ליכולת דומה

המטרה: גוש דן. ראש אגף המודיעין (אמ"ן) מעריך היום שמתקפת הטילים הבאה נגד על ישראל תכוון לעבר ערי המרכז - כך אמר האלוף עמוס ידלין בוועידת התנועה הקיבוצית בקיבוץ כנרת לציון 100 שנים לתנועה הקיבוצית.

"גוש דן הוא מרכז המטרה אליה מכוונים אויבנו את הטילים, משלוש חזיתות שונות - אירן, סוריה וחיזבאללה בלבנון", אמר ידלין.

בנושא שיחות השלום עם הפלסטינים, אמר ראש אמ"ן כי אירן היא כיום הגורם הבעייתי ביותר שמקשה על השגת שלום בקרב ישראל ושכנותיה. "מדובר במשטר קיצוני השולל בפומבי את קיומה של ישראל וקורא להשמדתה, מכחיש את השואה וקורא לערוך פעולות טרור נגד מדינת ישראל", דברי ידלין.

אך מלבד משטר של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד, ישנו איום ממשי נוסף על ישראל, לדברי ידלין, שאינו טמון בכוח צבאי. האלוף התייחס לדוחות הביקורת על ישראל, ובהם לדוח גולדסטון שעושים לדבריו דה-לגיטימציה למדינת ישראל. "לאחר מבצע עופרת יצוקה, העולם ניצב ליד מי שחלש וכאשר ישראל הצליחה להשיג שקט בגזרות השונות הדבר פגע בה. הקהילה הבינלאומית מרבה לבוא בטענות אל מדינת ישראל".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק