קצינים במיל': לפטור חרדים משירות בצה"ל

שירות חובה לכולם? תלוי את מי שואלים. חברי התנועה לצבא מקצועי תומכים בעמדת שר האוצר יובל שטייניץ להעניק פטור מלא לחרדים משירות בצה"ל. בצעד מהפכני הם גם קוראים להעניק פטור משרות חובה לכל הנשים: "מתבזבזות בתפקידים שאינם ממצים את יכולותיהן האמיתיות". האם אנחנו על סף מהפכה?

פטור משירות לחרדים? (חדשות 2)

שר האוצר יובל שטייניץ מקבל תמיכה מכיוון מפתיע: על רקע המחלוקת בנוגע לרצונו של שטייניץ להעניק פטור מלא לחרדים משירות בצה"ל וקיצור שירות החובה במסגרת חוק ההסדרים, מגיעה היום תמיכת דווקא מקצינים במילואים. חברי התנועה לצבא מקצועי, קציני צה"ל במיל' וחיילים לשעבר שלחו מכתב לשר האוצר המחזק את ידיו במאבק לשחרור החרדים מכבלי הישיבות ושילובם במעגל העבודה.

חברי התנועה טוענים שצה"ל אינו זקוק לאלפי חיילים, וניתן לצמצם את מספרם כבר היום. מטרת השינוי היא לשפר את תנאיהם של החיילים שצה"ל כן יבחר לגייס ולעודד חרדים לצאת למעגל העבודה. "כאשר יתבטל גיוס החובה יתקיים סוף סוף שיוויון מלא", נכתב במכתב.

הם מודעים לעובדה ש פטור מלא לחרדים ללא תגמול ופיצוי משמעותי של חיילי החובה יתקבל בזעם בקרב רוב הציבור, ובצדק. לכן, הם קוראים להעלאת שכר משמעותית לחיילי החובה - כשהתקציב לכך יושג מהכספים שנחסכו משחרורם של החרדים מהישיבות, שילובם במעגל העבודה וביטול הפיקדון, המענק ונקודות הזיכוי ממס לחיילים משוחררים - בכך תועלה המוטיבציה של החיילים, ופריון העבודה יגדל, לדבריהם.

"רוב הנשים מתבזבזות בתפקידן בצבא"

"יש להעניק פטור משרות חובה לכל הנשים במדינה", מוסיפים חברי התנועה במכתב. "חלק לא מבוטל מהן מתבזבזות בתפקידים אשר אינם ממצים את יכולותיהן האמיתיות, כפי שהן יכולות לבוא לידי ביטוי באזרחות או לחילופין בגיוס התנדבותי לקבע" הם מסבירים.

החתומים על המכתב הם ירון לרמן - יו"ר (משותף) של התנועה לצבא מקצועי; סא"ל (מיל') אורי רמון; סרן (מיל') עפרי רביב; סרן (מיל') דוד שמעון; סמ"ר (מיל') אנטוני וולקוביצקי; סמ"ר (מיל') מאיר ברסלויער.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק