חשד: מתנחלים הציתו מסגד בגוש עציון

תג מחיר? תושבי הכפר בית-פאג'ר שבגוש עציון התלוננו כי שטיחי המסגד הוצתו הלילה וכתובות בעברית נגד מוחמד והמוסלמים רוססו על הקירות. נבדק חשד כי מתנחלים מיישובי הסביבה ביצעו את המעשה

הצתה נוספת של מסגד, הפעם בגוש עציון: שטיחים של מסגד בכפר בית-פאג'ר שבגוש עציון הוצתו הלילה וכתובות בעברית רוססו על הקירות. נבדק חשד שמתנחלים מהאזור הם שעומדים מאחורי המעשה. כוחות הביטחון הגיעו למקום ובודקים את הזירה.

הפלסטינים מדווחים על נזק רב שנגרם לציוד במסגד ולספרי הקוראן במקום. בנוסף, הם דיווחו על כתובות נאצה נגד הנביא מוחמד שרוססו בשפה העברית על קירות המסגד. עדי ראייה מהכפר פאג'ר הממוקם מצפון לחברון, דיווחו על מכונית עם לוחית ישראלית שנראתה נמלטת מהכפר זמן קצר לאחר האירוע.

כוחות גדולים של ממשטרת יהודה ושומרון (ש"י) הגיעו למקום בעקבות דיווח אודות שריפה במסגד בכפר בית פאג'ר. לדברי השוטרים, "המסגד נשרף באופן חלקי, ובמקום רוססו כתובות גרפיטי שכללו את הכיתוב: 'נקמה', ו'תג מחיר'". כמו כן נמצא ציור של דגל ישראל, אולם בשלב זה של החקירה אין חשודים.

מעשה נקמה מצד המתנחלים?

לפני ארבעה חודשים אירע מקרה דומה בכפר לובן א-שרקייה שבשומרון: המסגד המרכזי של הכפר נשרף במהלך הלילה ונגרם לו נזק רב. כוחות הביטחון העריכו גם אז שמדובר בהצתה מכוונת כחלק ממדיניות "תג המחיר" שהנהיגו מספר מתנחלים באזור, כתגובה על פגיעה של פלסטינים ביהודים.

לטענת הפלסטינים, כוחות הביטחון שהגיעו למקום דיווחו לתושבי הכפר שמתנחלים הציתו את המקום, אולם במשטרת מחוז ש"י מסרבים בשלב זה לאשר שמדובר בהצתה מכוונת. חוקרי שריפות בדקו גם אפשרות שמדובר בהצתה או בשריפה כתוצאה מקצר חשמלי. יצויין כי המסגד היה בשיפוצים בחודשים שקדמו למקרה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק