בקרוב בנייד שלכם: SMS על כל נפילת טיל

זה נשמע כמעט כמו מדע בדיוני, אבל בהתקפה הבאה על מדינת ישראל, מערכת מיוחדת של פיקוד העורף תכין אתכם לקראת נפילת הטיל הקרוב לביתכם. באמצעות הודעת טקסט ישירות לטלפון הנייד שלכם תוכלו לדעת את מקום הנפילה המשוער על מנת להתגונן כיאות

בקרוב: SMS על כל נפילת טיל (חדשות 2)

רבים מכן התרגלו לקבל הודעות טקסט למכשיר הטלפון הנייד שמודיעות על מבצעים ברשתות, שידורים חיים ועדכוני חדשות - לכל אלו צפויה להצטרף בקרוב סוג חדש של הודעה: כזו שתתריע מפני נפילת טילים באזור בו אתם נמצאים. בנוסף ייעשה שימוש לראשונה ברשת החברתית פייסבוק כדי לעדכן את האזרחים.

פיקוד העורף פתח אתמול את מסע הסברה החדש לאזרחים שיסביר לנו איך להתכונן לימים הנוראים. אלוף פיקוד האלוף יאיר גולן הציג את המערכת שלדבריו "יודעת לקבל נתונים על המיקום המשוער של נפילת הטילים ולעדכן את האזרח".

"אנחנו יודעים גם לעקוף את המערכת האזרחית לטובת המבצעית", הוסיף גולן. בהתאם למערכת שמפעילה את האזעקה לפי אזור הנפילה המשוער, כך האזרחים שנמצאים באזור זה יוכלו לקבל התרעה שתאפשר להם למצוא מחסה, לבדוק מה מצב הקרובים להם, או להתרחק מהמקום.

בנוסף חל שדרוג בחלוקת שטח המדינה לאזורי צפירה. עד היום שטח המדינה חולק ל-26 אזורים נרחבים שפעמים רבות כללו שטחים שלא נמצאים באזור הסיכון. המערכת החדשה מחלקת את השטח ל-110 אזורי צפירה, שיבטיחו התרעות ממוקדות יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק