אירן מציגה: מטוס חמקן שממריא מהמים

משרד ההגנה האירני מציג את הרכש החדש של הצבא: מטוסים אמפיביים שמסוגלים לחמוק ממערכות מכ"ם. באירן מביעים שביעות רצון מהמטוסים, המסוגלים לדבריהם לשמש למשימות סיור, אך גם לשאת נשק ולבצע מעקב לילי. עם זאת, התמונות לא מציגות את המטוסים בזמן ההמראה. צפו בתמונות

הטלוויזיה האירנית הציגה היום בגאווה את הרכש החדש שיביא לדבריה למהפכה בעוצמת הצבא: כלי שמשלב סירת קרב ומטוס, המסוגל להתחמק ממערכות מכ"ם.

על פי הדיווח, הפיתוח החדש של תעשיית הביטחון באירן - שנקרא 'באוואר-2', יכול לשמש למשימות סיור אך גם לשאת כלי נשק ולבצע תקיפות. בנוסף הוא מצויד גם במכשירי ראיית-לילה וביכולתו לשמור ולשלוח את התמונות והמידע.

במשרד ההגנה האירני הביעו שביעות רצון מיכולות המטוס הימי, וציינו כי הייצור שלו הוא חלק מהמאמץ האירני להגביר את מאגר הכלים ואת היכולות הצבאיות - זאת, למרות הסנקציות הבינלאומיות על תוכנית הגרעין השנויה במחלוקת של המדינה.

למרות היכולות הרבות שמצויות בכלי האמפיבי, באף חלק של הסרטון לא נראה שלב ההמראה מהמים שבו מתפאר משרד ההגנה באירן. יחד עם זאת, הבהיר שר ההגנה של אירן, אחמד וחידי, בטוח שהמטוסים משפרים את יכולת הרתעת משטרו של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק