מקור ישראלי צבאי: "זוהי יחידת התולעים של צה"ל"

מקור ביטחוני ישראלי אומר היום במפתיע לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי "במהלך השנתיים האחרונות הקים אגף המודיעין של צה"ל יחידה שמוקדשת ללוחמה ממוחשבת ומקוונת". לפי הדיווח, רוב הפעולות של היחידה המיוחדת - התקפיות

הלוחמה הממוחשבת הפכה לחלק מרכזי ביותר בתכנון האסטרטגי של ישראל, עם יחידת מודיעין צבאי חדשה שהוקמה, ומטרתה ליצור טקטיקות פריצה מתוחכמות - כך אומרים היום מקורות ביטחוניים בישראל לסוכנות הידיעות "רויטרס".

"תחת ממשלתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נמצאת הלוחמה הטכנולוגית בראש סדר העדיפויות הלאומי, אי שם למעלה יחד עם מערכות טילים והכנת העורף למתקפת טילים עתידית", הוסיף המקור, שדיבר בתנאי אנונימיות.

הדיווחים לפיהם תולעת המחשבים "סטוקסנט" אותרה בכור האטומי בבושהר ואולי אף זלגה עמוק יותר לתוך תכנית הגרעין האירנית הביאה מומחים להציע את ישראל כאחראית אפשרית, כך נכתב בדיווח של סוכנות הידיעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יחידה שמוקדשת ללוחמה ממוחשבת ומקוונת"

לפי המקורות הביטחוניים, "במהלך השנתיים האחרונות הקים אגף המודיעין של צה"ל יחידה שמוקדשת ללוחמה ממוחשבת ומקוונת". המקורות סירבו לומר ל"רויטרס" עד כמה פעילות היחידה היא התקפית, אך ציינו כי "ההגנות הממוחשבות על ישראל הן בראש ובראשונה מטרתו של שירות הביטחון הכללי ולא של צה"ל".

בדיווח נכתב כי סדר העדיפויות ההגנתי של ישראל מצביע על האפשרות שהמדינה מתחמקת מעימות ישיר עם אירן, שמתקני הגרעין שלה מרוחקים, רבים מאוד ומבוצרים היטב. "ואפילו אם תקיפה שכזו תצליח, ישראל כמעט בוודאות תסבול ממתקפת טילים אירנית, גרועה ממתקפות הטילים מלבנון ב-2006 ומעזה ב-2009", מוסיפים בסוכנות הידיעות.

לדברי המקור הביטחוני, קברניטי מערכת הביטחון עדיין דנים באיכותה של הלוחמה הממוחשבת והמקוונת. "ניתן להכחיש אותה, היא רבת עוצמה, אבל קשה מאוד לעקוב ולהעריך את הנזק שהיא עושה". כשאתה שולח מטוסים - המטרה שם, ואז היא נעלמת".

החדירה למחשבים האירניים - סיקור מיוחד:

גם מערכות מחשב בישראל הותקפו

"המטרה: שיבוש המכ"ם האירני"

באירן מעריכים: הווירוס פגע בכור

האם ישראל פרצה למחשבי הכור באירן?

תולעת מחשבים נגד הכור האירני