אישום: ריגלו עבור המודיעין הסורי

הותר לפרסום: שני תושבי הכפר מג'דל שמס מואשמים במסירת ידיעות וריגול עבור המודיעין הסורי. לפי החשד, היו השניים בקשר עם האחראי הסורי על המודיעין ברמת הגולן, מי שבעצמו היה תושב הכפר וברח לסוריה שאחר שהורשע בעבירות בטחוניות. היום הוגש כתב האישום בעניינם לבית המשפט המחוזי בנצרת

פרשת ריגול נוספת במג'דל שמס (חדשות 2)

פרשה רודפת פרשה במג'דל שמס: שני תושבים נוספים מהכפר בגולן נעצרו בחודשיים האחרונים בחשד שקיימו קשר עם גורמים בכירים במודיעין הסורי והעבירו להם ידיעות. כתב אישום בעניין הוגש היום לבית המשפט המחוזי בנצרת.

מעצרם של פארס האיל פארס שאער בן ה-40 וסעיד מחמד סעיד אבו זיד בן ה-57 התאפשר הודות לחקירה של שירות הביטחון הכללי והיחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה. לפי החשד, קיימו העצורים קשר עם מדחת צאלח, איש מודיעין סורי המשמש כאחראי על אזור רמת הגולן. צלאח, בעצמו יליד הכפר, ריצה בעבר עונשי מאסר בגין עבירות ביטחוניות וברח לסוריה ב-1998.

צאלח ופארס הכירו בעת ישיבה משותפת בכלא. במהלך חקירתו הודה שעאר כי צלאח ביקש ממנו לחטוף חייל צה"ל תמורת סכומי כסף גבוהים, אולם הוא סירב. בנוסף, בשלוש השנים האחרונות שימש שאער כצינור להעברת כספים שמקורם בסוריה, עבור אסירים תושבי רמת הגולן, שהורשעו בעבירות ביטחוניות, ועבור בני משפחותיהם.

צאלח הצליח להפעיל אזרחי ישראל במתווים שונים גם מירדן וממצרים. שמו עלה באחרונה גם בפרשיה ביטחונית אחרת שמתנהל בימים אלו ונוגעת לאיסוף מידע ביטחוני ובה מעורבים תושבי רמת הגולן ותושב באקה אלע'רביה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק