אחרי 10 שנים: הושלם שחזור קבר יוסף

במבצע מורכב ורגיש במיוחד, הושלם שחזור קבר יוסף ושיפוץ המתחם הקדוש שנהרס באינתיפאדה לפני 10 שנים. מצבה במשקל 5 טונות הוכנסה למקום ונבנתה מחדש על פי המיקום המדוייק בו עמדה המצבה המקורית. ראש מועצת שומרון: "זהו רגע מרגש והיסטורי"

10 שנים חלפו מאז תקפו מאות פלסטינים, עם פרוץ אינתיפאדת אל-אקצה, את מתחם קבר יוסף שבשכם, באירוע שהסתיים במותו הטרגי של מדחת יוסוף ז"ל.

אתמול, במבצע הנדסי מורכב ורגיש של אנשי המועצה אזורית שומרון, אגודת "שכם 1" והמועצה הדתית שומרון בשיתוף וסיוע קציני וחיילי חטיבת שומרון ואנשי המנהל האזרחי - הושלם שחזור המתחם הקדוש.

בשיאו של הפרויקט, שכלל את שיפוץ הכיפה כמו גם עבודות ניקיון וגידור, הוכנסה מצבה במשקל חמישה טונות לתוך המבנה העתיק ונבנתה מחדש על פי המיקום המדויק בו עמדה המצבה המקורית שרוסקה ונשרפה בספטמבר 2000. לאחר הקרב באזור, בו נהרג לוחם מג"ב מדחת יוסוף, ונסיגת צה"ל - הרסו המתפרעים את המבנים ושברו את כיפת הקבר.

"זהו רגע מרגש והיסטורי", הכריז ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, שהשתתף בבניית המצבה בסיום המבצע, "תיקון מעט מזעיר של חרפת ההפקרה של קבר יוסף".

מסיקה הודה לקציני וחיילי צה"ל על השותפות בשיפוץ ההולך ומתקדם של הקבר וקרא לממשלת ישראל לתקן את המעוות ולחזור ולאפשר את השהייה היהודית בקבר יוסף, "דבר שעוגן אפילו בהסכמי אוסלו, שם נקבע שקבר יוסף יישאר בשליטה מלאה של מדינת ישראל".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק