הרמטכ"ל אשכנזי ללוחמים: מקווה שהשנה יהיה שלום

105 חיילים ו-15 חיילות מצטיינים ומצטיינות מהיחידות הלוחמות של צה"ל הגיעו אחר הצהריים להתארח בסוכתו המסורתית של הרמטכ"ל גבי אשכנזי. לצד סיפורים אישיים ששטחו, אמר אשכנזי כי יש עלייה מתמדת במוטיבציה

חג שמח גם בצה"ל: הרמטכ"ל גבי אשכנזי אירח אחר הצהריים בסוכתו שבקריה בתל אביב 120 חיילים וחיילות מצטיינים מיחידות צה"ל השונות. בנוסף התארחו ראש אגף כוח האדם, אלוף אבי זמיר והרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ.

הרמטכ"ל אשכנזי נשא דברים בפני החיילים המצטיינים והדגיש את החשיבות שבשירות קרבי. "אנשים כמוכם, וכמו אלה שאינם כבר איתנו היום, משמשים חומת המגן ומאפשרים לכל עם ישראל לטייל לבלות ולהנות בחג", אמר אשכנזי.

לדבריו, הרצון של בחורים ובחורות צעירים לשרת שירות קרבי ומשמעותי בצה"ל זאת הערובה לקיום מדינת ישראל. אשכנזי הוסיף: "יש עלייה מתמשכת במוטיבציה לשרת ביחידות קרביות. כמעט 75% הביעו את רצונם ללכת לשירות קרבי".

זוכרים את הנופלים 

במהלך האירוע שוחח הרמטכ"ל עם החיילים ושאל אותם לגבי שירותם. בין המצטיינים היה גולני חייל ששירת במחלקה של רב סרן אלירז פרץ ז"ל שנהרג בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה, שסיפר כי חבריו ממשיכים לבקר את משפחת פרץ לאחר האסון שפקד אותם.

בנוסף, שוחח הרמטכ"ל עם סמל יאיר ישראל מנתניה המשרת בגבעתי, שלאחר גיוסו השיל לא פחות מ-40 קילוגרם ממשקלו. לשאלתו של הרמטכ"ל אם הוא פשוט הפסיק לאכול, ענה ישראל: "פשוט קורעים אותנו".

מייצגים את כל היחידות הלוחמות

מדובר צה"ל נמסר כי "האירוע עומד בסימן הצדעה ללוחמים, ובסוכה התארחו 120 לוחמים ולוחמות הפועלים מדי יום ביבשה, באוויר ובים, בכל רחבי הארץ, על מנת לשמור על ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל".

הלוחמים שהתארחו מייצגים את כל היחידות הלוחמות בצה"ל - חיל השריון, חיל התותחנים, חיל ההנדסה הקרבית, חיל האיסוף הקרבי, חטיבת "גולני", חטיבת "כפיר", חטיבת הנח"ל, חטיבת הצנחנים וחטיבת "גבעתי".

כמו כן, הגיעו לסוכה לוחמים מחיל-הים, חיל-האוויר, המשטרה הצבאית, פיקוד העורף, גדוד קרקל ולוחמים מיחידות מיוחדות. מבין 120 החיילים, בסוכה התארחו גם 15 נשים המשרתות בתפקידי לחימה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק