על ספינת הסיוע בדרך לעזה: ניצול שואה

קבוצה של פעילי שמאל מישראל, אירופה וארה"ב, יצאו היום מקפריסין להפלגה לכיוון עזה ומתוכננים להגיע לאזור בתוך שלושה ימים. בין הפעילים גם ראובן מושקוביץ' (82), ניצול שואה, שאומר מסיפון הספינה: "זוהי חובתי הקדושה"

ספינה נוספת בדרך לעזה. צילום ארכיון (חדשות 2)

עוד ספינה בדרך לעזה: כלי תקשורת פלסטיניים וסוכנויות ידיעות זרות מדווחות כי ספינת סיוע ועליה פעילי שמאל מישראל, אירופה וארצות הברית עזבה את קפריסין בדרכה לעזה, ועליה סיוע הומניטרי לתושבי הרצועה.

על פי הדיווח, הספינה המכונה "איירין", יצאה מנמל פמגוסטה שבחלק הטורקי באי, ועליה שמונה פעילים, שלושה אנשי צוות ושני עיתונאים. עוד דווח כי עם פעילי הספינה נמנה ראובן מושקוביץ' (82), ניצול שואה, שצוטט בכלי התקשורת כמי שמבטיח להגיע לחופי עזה בתוך 36 שעות.

"חובה קדושה לעזור לילדים בעזה"

"זוהי חובתו הקדושה של ניצול שואה כמוני להגן מפני רדיפה ודיכוי של כל כך הרבה בני אדם, כולל 800 אלף ילדים בעזה", אמר מושקוביץ' לכלי התקשורת. "איננו מתכוונים להתעמת עם הצבא הישראלי, אך גם לא נעזור לו להוביל את הספינה לנמל אשדוד".

בשבוע שעבר הגיעה לנמל אל-עריש במצרים ספינת סיוע שיצאה מסוריה, ועליה ציוד הומניטרי שמיועד לתושבי רצועת עזה. מארגני הספינה הודיעו מראש כי אין בכוונתם להגיע לחופי הרצועה, ועגנו במצרים - שם פרקו את הסחורה ההומניטרית.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק