המצרים מעריכים: גלעד שליט הועבר למקום מסתור אחר

קהיר עצרה לאחרונה איש חמאס שנמנה עם אנשי הסוד שיודעים היכן גלעד שליט מוחזק. בחמאס נבהלו לטענתם ממעצרו - והחליטו להעביר את החייל החטוף למקום מסתור אחר, כך ע"פ דיווח בעיתון "ידיעות אחרונות". כעת מתברר: בחקירתו חשף על כוונת חמאס לשגר רקטות לישראל מסיני

בקרב גורמי ביטחון מצריים מתחזקת ההנחה שהחייל החטוף גלעד שליט, המוחזק בידי ארגון חמאס, הועבר למקום מסתור אחר ברצועת עזה - כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

קהיר עצרה לפני עשרה ימים בנמל התעופה את מוחמד חמיס דבאביש הממונה על מנגנוני הביטחון של החמאס בעת שניסה להגיע לרצועת עזה באמצעות דרכון מזויף. על פי הערכות של גורמי צבא נמנה איש החמאס עם המעגל הדי מצומצם וממודר של הארגון, שיודע היכן מוחזק החטוף הישראלי.

הכוננות במצרים הועלתה בעקבות החקירה

מעצרו של דבאביש עורר דאגה רבה בחמאס ולכן מעריכים במצרים כי שליט נלקח מהמקום בו היה במשך הזמן מאז נחטף, אל מקום אחר בשטחי הרצועה. מעצרו של איש החמאס דבאביש התאפשר בעקבות מידע מודיעיני שהגיע מישראל ומארצות הברית וכעת מתברר כי האזהרה שפרסמה מצרים על כוונה של פלסטינים לשגר רקטות לישראל מסיני מקורה בדברים שסיפר איש ארגון הטרור בחקירתו.

השלטונות המצריים דחו את בקשות הארגון הפלסטיני לשחרר את הבכיר בארגונם ונימקו שהוא בכלל היה בדרך לעשות עלייה לרגל למקומות הקדושים לאסלאם בסעודיה ולא בדרך לביצוע פעילות עוינת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק