צפו: משלוח חומרי נפץ נתפס בדרך מאירן לסוריה

שוטרי מחוז רג'יו קלבריה באיטליה שביצעו חיפוש במכולות על ספינות בנמל בדרום המדינה לא ציפו לשלל הזה: 7 טון של חומר נפץ איכותי מסוג RDX שהוחבאו מאחורי קרטונים של אבקת חלב. כעת טוענים באיטליה: מקורו של משלוח הנשק הענק באירן - והוא יועד לסוריה. כך זה נראה

מבריחים נשק דרך אירופה: משלוח ענק של חומרי נפץ שעשה את דרכו מאירן לסוריה נתפס בנמל איטלקי.

כוחות המשטרה האיטלקים תפסו מעל 7 טונות של חומרי נפץ על ספינה שעגנה בנמל בדרום איטליה ביום שלישי האחרון והניפה את דגל ליבריה. כעת מתברר שהיעד הסופי של הספינה היה בסוריה.

המשטרה האיטלקית חשדה בתחילה כי חומרי הנפץ נועדו לשימוש על ידי המאפיה המקומית, אך הכמות החריגה של החומרים הצביעה על היעד האמיתי, כפי שהסביר מפקד משטרת רג'יו קלבריה. "הכמות העצומה באמת של חומרי הנפץ שתפסנו מובילה אותנו להאמין שהיעד של המשלוח היה ארגוני פשע גדולים, ככל הנראה ארגונים הקשורים לטרור", אמר כרמלו קאסאבונה, מפקד המשטרה.

חומר נפץ מאחורי קרטונים של אבקת חלב

חומר הנפץ שנתפס, מסוג RDX המכונה גם T-4, נמצא חבוי מאחורי קרטונים ושקים של אבקת חלב. מדובר בחומר נפץ איכותי ביותר הנמצא בשימוש של צבאות רבים בעולם. "אנו עדיין חוקרים את הנתיב של הספינה", הוסיף מפקד המשטרה המקומית. השוטרים האיטלקיים החלו לבצע חיפוש בספינות שעגנו בנמל בעקבות מידע מודיעיני על הברחת סמים באחת הספינות. בסופו של דבר מצאו השוטרים במקום סמים – חומרי נפץ.

"נמל ג'יואה-טאורו תמיד מלא בהפתעות", אמר התובע הארצי באיטליה, מי שמנהל את כל הפעילות נגד ארגוני המאפיה במדינה. "עלינו לברר מדוע חומרי הנפץ שבאו מאירן בדרך לסוריה עצרו דווקא בנמל הזה. זו בוודאות לא הדרך הישירה בין שתי המדינות".