המאבטח שירה למוות בפלסטיני: רצו לחטוף אותי

מאבטח שסייר לפנות בוקר בסילוואן ירה למוות בפלסטיני המוכר למשטרה והצית את מזרח ירושלים. האחראי על המאבטח סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "הם זרקו אבנים ובקבוקי תבערה ולכן המאבטח יצא מהרכב וביצע ירי באוויר ואז ירי לעבר אחד האנשים, לאחר שהרגיש שרוצים לחטוף אותו"

בזמן שמנהיגים מנסים לעשות שלום, בשטח יש "שיחות" מסוג אחר לגמרי. לפנות בוקר פלסטיני נורה מאש מאבטח יהודי ומת מפצעיו בשכונת סילוואן במזרח ירושלים, מה שהבעיר את המקום ועורר מהומות. בחקירתו סיפר המאבטח כי הוא חש שהפלסטינים רצו לחטוף אותו.

עופר רוזנמן, האחראי על הכשרת ואימון המאבטחים סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "היום בין 4:00 ל-4:30 לפנות בוקר, נסע ג'יפ של המאבטחים בכביש בפאתי השכונה. בדרך כלל יש שני מאבטחים, אך הפעם היה אחד". לדבריו, "בצומת העמודים נחסמה דרכו של המאבטח על ידי מספר חשודים, זה ממש היה מארב".

עוד אמר רוזנמן, כי הפלסטינים הקיפו את הרכב מכל הכיוונים. "הם זרקו אבנים ובקבוקי תבערה ולכן המאבטח יצא מהרכב וביצע ירי באוויר ואז ירי לעבר אחד האנשים לאחר שהרגיש שרוצים לחטוף אותו".

מהירי הזה נפגע תושב שנהרג. לדברי רוזמנן, שני בני אדם הגיעו למקום וניסו להחיות את הפצוע. כעבור זמן קצר מת האיש המוכר למשטרה, ובחיפוש על גופתו נמצאו כלי נשק.

"תוקפים מאבטחים מספר פעמים ביום"

המאבטח שייך ליחידה שמאבטחת תושבים יהודיים שגרים במזרח ירושלים. מדובר ביחידה של משרד השיכון שתפקידה הוא מניעת פגיעה בתושבים ובמבנים מאובטחים במזרח העיר. רוזנמן טוען כי המאבטחים מותקפים מדי שעה. "מדובר בתקיפות באבנים, מוטות ברזל וירי מספר פעמים ביום".

לאזור ההתפרעויות הגיעו כוחות משטרה ומג"ב גדולים, לאחר שהתושבים המשיכו להתפרע וליידות אבנים לעבר השוטרים ולעבר מכוניות. שוטר אחד נפצע קל ופונה לקבלת טיפול בבית החולים הדסה שבעיר. מהמשטרה נמסר כי בשעות האחרונות ישנם מדי פעם ידויי אבנים נקודתיים. כוחות מג"ב נמצאים במקום ומשתמשים בגז מדמיע ורימוני הלם כדי להשליט סדר במקום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק