צ'יקו ביקש חנינה - פרס סירב

צ'יקו תמיר מסרב להפסיק להילחם: לאחר שערער לבית הדין הצבאי על הרשעתו בפרשת הטרקטורון , הוא פנה לפני מספר שבועות לנשיא וביקש ממנו שיחון אותו ויימחק את רישומו הפלילי. לאחר התייעצות עם גורמים משפטיים בצבא, סירב פרס לבקשה אולם החזיר לו את רישיון הנהיגה שנשלל מננו. זו, כנראה, לא תהייה המילה האחרונה

צ'יקו תמיר (חדשות 2)

פרס השיב לא: צ'יקו תמיר, מפקד אוגדת עזה שנאלץ להתפטר בעקבות פרשת הטרקטורון, פנה לאחרונה לנשיא המדינה וביקש שיחון אותו וימחק את הרישום הפלילי. לאחר התייעצות עם גורמים משפטיים סרב פרס לבקשה, כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

למרות שכבר השתלב בחברה ביטחונית מרכזית והוא מחזיק בתפקיד נחשק, צ'יקו תמיר לא מוותר. לפני כשנה גזר על בית הדין הצבאי רישום פלילי למשך שבע שנים ושלל את רישיון הנהיגה שלו. החלטת השופטים זכתה לביקורת רבה בשל חומרתה. צ'יקו פנה כעת בצעד חריג ותקדימי לנשיא המדינה בבקשה שיחון אותו.

הנשיא אומנם לא נענה לבקשת החנינה, אך הסכים להחזיר לתמיר את רישיון הנהיגה שלו, לאחר התייעצות עם גורמים משפטיים בצבא. תא"ל תמיר נשפט על כך שנתן לבנו לנהוג בטרקטורון צבאי ושיקר על כך בדו"ח רשמי של הצבא. בעבר הוא ערער על העונש שהגזר עליו בית הדין הצבאי, ובוטלה הורדתו בדרגה. סנגורו סרב להגיב לדברים.