רה"מ מזהיר את חמאס: לא ממליץ לבחון אותנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום באתר נפילת רקטה באשקלון והמשיך משם לשדרות. נתניהו הזהיר את החמאס והבטיח שעל כל ירי לעבר ישראל תבוא תגובה. ראש הממשלה התייחס גם למו"מ עם הפלסטינים, למשאל העם בו החליט לתמוך וגם למתיחות בין שר הביטחון ברק לאהוד אולמרט

ביקור בקו האש: ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום בגזרת הדרום תחת מעטה סודיות, מחשש שחמאס יגביר את הניסיונות לירי רקטות לעבר יישובי עוטף עזה בעקבות הביקור.

ראש הממשלה החל את ביקורו באתר בו נפלו רקטות שנורו מעזה בשכונת הסיטי שבאשקלון. במהלך ביקורו באשקלון הזהיר נתניהו את חמאס ואמר כי "על כל ירי מרצועת עזה - תבוא תגובה". נתניהו הוסיף כי הוא לא ממליץ לחמאס לבחון את מידת הנחישות של ממשלתו.

בהמשך הסיור שב וקרא נתניהו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן להכיר בישראל כמדינה יהודית. "סירובה של הרשות להכיר בנו מעורר חשש שהפלסטינים ינסו להציף את ישראל בפליטים, או לתמוך באוטונומיה ערבית בנגב ובגליל", לדבריו. נתניהו גם התייחס למתיחות בין שר הביטחון ברק לאהוד אולמרט, וקרא לאחרון "לנצור את האש"

"ברור לי שכל הסדר שאביא יובא לאישור העם"

מאשקלון המשיך נתניהו לתצפית על אזור עוטף עזה מגבעת קובי הסמוכה לשדרות, ולאחר מכן התפנה לפגוש את ילדי העיר במשחקיה הממוגנת "הקופסה הכחולה".

בסיום הסיור ובנוסף לסוגיות הביטחוניות, התייחס רה"מ גם למו"מ עם הפלסטינים ולסוגיית משאל העם בו הוא תומך, זאת כפי שפורסם לראשונה אתמול במהדורה המרכזית של חדשות 2.

נתניהו הביע תמיכה בהצעת החוק שמגבש ח"כ אופיר אקוניס, לפיה כל הסדר עתידי שיגובש עם הפלסטינים יובא למשאל עם. "ברור לי שכל הסדר שאביא יובא לאישור העם ולהחלטתו, מבחינתי זה מחייב", אמר נתניהו.