חמאס מציג: כך גלעד יוצא להורג

הלוחמה הפסיכולוגית שוברת שיאים חדשים של רוע: סרטון חדש שמפרסם היום החמאס מציג את גלעד שליט ולצידו שני שוביו, האחד חמוש בקלצ'ניקוב והשני מניח דף נייר בפני החייל החטוף. הסרטון מסתיים בהחשכת המסך, נשמעים קולות ירי ומופיעה הכתובת: "האם המשימה תסתיים!". משפחת שליט: לוחמה פסיכולוגית מהסוג הירוד ביותר

מלחמת התעמולה עולה מדרגה: סרטון שהתפרסם היום באתר המזוהה עם הזרוע הצבאית של החמאס, מהווה צעד נוסף בלחימה הפסיכולוגית של ארגון הטרור מול משפחת שליט ואזרחי ישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים ברגע שיהיה חדש בנושא שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון נפתח עם דמותו של גלעד שליט, בעיבוד של תצלום שמוכר לנו מקלטת הווידאו שפורסמה, בה נראה החייל החטוף מקריא מתוך דף. בסרטון החדש, עומדים מצדדיו של שליט שני חמושים - שוביו של החייל החטוף כנראה - שמניחים לפניו חפצים שנראים כמו חפציו שלו - מחסנית, מכתבים ועוד חפצים לא מזוהים.

לאחר מכן נראה כי אחד החמושים מדבר אל שליט, ככל הנראה מורה לו לכתוב "מכתב פרידה". בשלב הזה דורך החמוש השני את הקלצ'ניקוב שלו, התמונה מושחרת ונשמע צרור יריות. מיד מופיעה על המסך, באדום, הכתובת "האם המשימה תסתיים!". המסר של הסרטון ברור: בצעו את עסקת חילופי השבויים כעת - או שסופו של גלעד יהיה רע ומר.

הסרטון הקודם: נועם שליט מזדקן בלי גלעד

מדינה שלמה הזדעזעה בחודש אפריל האחרון מסרטון אותו הפיקה תנועת חמאס, בו נראה נועם שליט הולך והולך עד שהוא הופך לאדם זקן, אז הוא פוגש את בנו החטוף גלעד שליט – בארון. הסרטון זכה לתגובות רבות ואף הביא לתגרה מילולית בין הזרוע המדינית לזרוע הצבאית של חמאס.

הסרטון הרשמי של הזרוע הצבאית הביא אז לטרנד חדש של יצירת והפצת סרטי אנימציה. בסרט שפורסם לאחר מכן ניתן לראות את ההנהגה הישראלית יושבת ומטכסת עצה במשא ומתן לשחרור גלעד שליט – ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל גבי אשכנזי. גלעד שליט מוצג במנהרה עמוק למטה ושואל את שוביו שאלות כמו מה יהיה בסופו והאם גורלו יהיה כגורל רון ארד.

ממשפחת שליט נמסר בתגובה לפרסום הסרטון כי "המשפחה מצרה על כך שבמקום לדאוג למאות האסירים הפלסטינאים הכלואים בישראל, שחלקם היה יכול ליהיות כבר מזמן בביתם, בוחרים מנהיגי החמאס להמשיך להחזיק את גלעד בננו כבן ערובה לשאיפותיהם הפוליטיות, מעשה שהוא פשע מלחמה מתמשך על פי החוק הבינלאומי. בנוסף, לא בוחלים מנהיגי החמאס בעזה ובדמשק להוסיף ולנקוט בלוחמה פסיכולוגית מהסוג הירוד ביותר כנגד המשפחה, במקום לכבד את החוק והאמנות הבינלאומיות".