מעטפה עם חומר מסוכן אותרה בשגרירות טורקיה בת"א

כוחות גדולים של משטרה ומכבי אש פינו בצהריים מעטפה ובה אבקה לבנה, החשודה כחומר מסוכן, משגרירות טורקיה ברחוב הירקון בתל אביב. בשלב זה לא דווח על נפגעים או נזק באירוע. בשבוע שעבר הגיעו מעטפות ובהן חומר מסוכן לשגרירויות ארה"ב, ספרד ושוודיה בישראל

מפנים מעטפה חשודה. צילום ארכיון (חדשות 2)

מאיימים על הטורקים? מעטפה ובה אבקה לבנה החשודה כחומר מסוכן הגיעה היום לשגרירות טורקיה בתל אביב. בעקבות הדיווח הוזעקו למקום כוחות גדולים של משטרה ואנשי יחידת "חומה" של שירותי הכבאות, שמעבירים את החומר לבדיקת מעבדה. בשלב זה לא נמסר על נפגעים או על נזק בתקרית.

אחד העובדים בשגרירות, שבא במגע עם המעטפה, סירב תחילה לשתף פעולה עם כוחות ההצלה, אך כעת ישנו שיתוף פעולה עמו ועם השגרירות. יחידת חומרים מסוכנים מרחבית של המשטרה, פרסה מקלחות שטיפה לטיהור העובדים שבאו במגע עם המעטפה החשודה.

בשבוע שעבר, הוזעקו כוחות משטרה וכיבוי אש גדולים לשגרירות ארה"ב בתל אביב בעקבות מעטפה חשודה ובה חומרים מסוכנים שנשלחה למקום. מעטפות דומות התקבלו גם בשגרירות ספרד ושוודיה בארץ.

מחקירה ראשונית של האירוע אז, עלה כי אחת העובדות בשגרירות האמריקנית פתחה מעטפה וגילתה מכתב ובו איומים על ממשלת ישראל. בנוסף נמצאה במעטפה אבקה חשודה.

צוותי הכיבוי פתחו מקלחת שטיפה על מנת לטהר את העובדת ואדם נוסף ששהה לצדה. כמו כן הוזעקה למקום ניידת חומרים מסוכנים ונסיבות האירוע נבדקות.

לפני כשלושה שבועות נשלחה מעטפה חשודה לסניף "בזק בינלאומי" בפתח תקווה. שלושה בני אדם שנחשפו לחומר סבלו מגירודים, אך לא נזקקו לטיפול רפואי. חבלני המשטרה העבירו את החבילה שהגיעה מאירלנד לבדיקה וסגרו את האזור בשל חשד תחילה כי מדובר בפעילות חבלנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק