כוננות בסיני בעקבות דיווח על כוונה לשגר רקטות לישראל

כוחות הביטחון המצריים ממשיכים בכוננות הגבוהה באזור חצי האי ולאורך הגבול המשותף עם עזה - כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". על פי הדיווח, כוחות הביטחון המצריים חוששים כי פעילי טרור פלסטיניים יסתננו לסיני דרך המנהרות, יבריחו רקטות - וישגרו אותן לישראל מכיוון סיני

מקורות ביטחון מצריים בסיני אומרים היום כי הכוננות הביטחונית לאורך הגבול עם רצועת עזה עודנה קיימת, על רקע התרעות לפיהן פעילי טרור פלסטיניים מתכוונים להסתנן למצרים ולהבריח רקטות על מנת לשגרן לכיוון ישראל - כך מדווחת היום סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

על פי הדיווח, בידי כוחות הביטחון המצריים קיים מידע, לפיו קיימת כוונה רצינית של פעילים פלסטיניים להסתנן לשטחי מצרים ולשגר רקטות לעבר ישראל מאזור סיני. "כוחות הביטחון המצריים העלו את רמת הכוננות בסיני ולאורך הגבול המצרי עם רצועת עזה", אמרו הגורמים לסוכנות הידיעות.

"גם בצפון ובדרום חצי האי סיני הועלתה רמת הכוננות", אמרו הגורמים לסוכנות הידיעות. "אנחנו בחיפוש אחר פעילים פלסטינים המתכוונים לתקוף את ישראל במהלך הימים הקרובים". עם זאת, הדגישו המקורות כי "מצרים עודנה חוקרת את מידת מהימנות האינפורמציה הקיימת בידה".

המטה ללוחמה בטרור: לא לנסוע לסיני

לפני כשבועיים דווח במצרים כי הועלתה הכוננות הביטחונית באזור סיני מחשש לפעולות על רקע כוונתו של הכומר האמריקני טרי ג'ונס לשרוף ספרי קוראן ביום השנה התשיעי לפיגועי ה-11 בספטמבר, זאת על אף שג'ונס הודיע על ביטול כוונתו לשרוף את הספר הקדוש למוסלמים.

עוד קודם לכן דווח כי יותר ישראלים בוחרים לבלות השנה את חופשת החג בחצי האי סיני למרות אזהרות המסע שפרסם המטה ללוחמה בטרור. מתחילת השנה ועד סוף יולי עלה מספר הישראלים שעברו במסוף טאבה ב-50%, מגמה שצפויה להימשך גם בחגים.

התנועה הגדולה צפויה להתרחש בחג הסוכות ובימי חול המועד, אז צפויים לעבור במסוף 50-45 אלף נוסעים. בימים העמוסים ביותר צפוייה במסוף תנועה של 8,000-5,000 נוסעים ביממה. ברשות שדות התעופה נערכים לתגבר את כוח האדם במסוף לרגל החגים, אך גורמים ביטחוניים הביעו חשש מפני כוונת הישראלים לנפוש באזור שמוגדר "מסוכן מתמיד".

החשש: השהות הישראלית תגביר המוטיבציה לפיגועים

בסוף אוגוסט פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע חמורה מאוד מפני געה של מטיילים ישראלים לחופי סיני, במסגרת אזהרת המסע החצי-שנתית לקראת החגים. אזהרת המסע לסיני נמצאת בראש רשימת היעדים המסוכנים לנסיעה ומגדירה את רמת האיום "קונקרטי וגבוהה מאוד". במטה מבקשם מהישראלים "להימנע מכל ביקור שהוא ולצאת את האזור לאלתר".

"יותר מתמיד אנחנו מעריכים כי אסור לישראלים להגיע לסיני מחשש שארגוני טרור או שליחים מטעם חמאס יבצעו נגדם פיגועי טרור", אומר גורם ביטחוני בכיר לעיתון "מעריב" בחודש שעבר. את הדברים אמר על רקע שיגור רקטות הגראד לאילת בחודש יולי. "שיגור הרקטות לעבר מפרץ אילת מוכיח כי חמאס עושה בסיני כבשלו", הוסיף הגורם הביטחוני.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק