דווקא ביום כיפור: אחמדינג'אד מגיע לביקור בהול בסוריה

נשיא אירן אחמדינג'אד יוצא במפתיע לביקור של כמה שעות בדמשק, בו הוא צפוי לעסוק בהתפתחויות האחרונות במזה"ת, כל זאת בעיצומו של היום הקדוש ליהודים. במקביל, בישראל וארצות הברית עוקבים בדאגה אחר הודעתו של שר ההגנה הרוסי סרדיוקוב שהכריז כי רוסיה מתכוונת לכבד את העסקה עם סוריה ותספק לה טילי שיוט

אחמדינג'אד ואסד בביקור הקודם בדמשק (חדשות 2)

מחר, בעיצומו של היום הקדוש ליהודים, יגיע נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד לביקור פתע בדמשק - כך מדווחים כלי התקשורת באירן.

ביקורו המפתיע של אחמדינג'אד יימשך רק כמה שעות ועל פי ההערכות, הוא יעסוק בהתפתחויות האחרונות במזרח התיכון וביחסים המתהדקים בין טהרן לדמשק. ביקורו של הנשיא האירני נערך, מטבע הדברים, גם על רקע פתיחת השיחות הישירות בין ממשלת נתניהו לרשות הפלסטינית.

בחודש הבא צפוי אחמדינג'אד לבקר גם בלבנון, שם מדווחים כי נשיא אירן יבקר בגבול עם ישראל ואף יישא נאום בעיירה בינת-ג'ביל, שהפכה לסמל המלחמה עם ישראל ב-2006.

רוסיה: נמכור לסוריה טילי שיוט

מדבדב ואסד (חדשות 2)
למורת רוחה של ישראל, נראה כי מתבצעת לנגד עיניה עסקת נשק העלולה לשפר מאד את יכולותיו של הצבא הסורי. שר ההגנה הרוסי אנטולי סרדיוקוב הודיע כי מדינתו מתכוונת לעמוד בהסכם שנחתם עם אסד ב-2007 ולספק לו טילי שיוט מסוג P-800. "איננו שותפים לחשש של ארצות הברית וישראל כי הנשק יגיע לטרוריסטים", הסביר סרדיוקוב.

טלי ה"יחנוט" שעתידים להימסר לצבא הסורי עלולים לסכן משמעותית את ספינות חיל הים המשייטות בים התיכון. טיל השיוט הרוסי שמכוון נגד ספינות, יכול להיות משוגר מהקרקע, מהאוויר ומהים. בזמן מלחמת לבנון השנייה נפגעה ספינה של צה"ל מירי חיזבאללה לעברה, וכעת חוששים שנשק כזה יועבר מידי הסורים לארגון הטרור בביירות.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק