רוסיה: נמכור לסוריה טילי שיוט

בישראל וארצות הברית עוקבים בדאגה אחר הודעתו של שר ההגנה הרוסי סרדיוקוב, שהכריז כי רוסיה מתכוונת לכבד את העסקה עליה חתמה עם סוריה ב-2007 ותספק טילי שיוט לצבאה. סרדיוקוב אמר בביקורו בוושינגטון כי "ארצו אינה שותפה לדאגות של ירושלים ווושינגטון בדבר זליגת הנשק מסוריה לידי גורמים טרוריסטים"

מדבדב ואסד. מהדקים קשרים (חדשות 2)

למורת רוחה של ישראל, נראה כי מתבצעת לנגד עיניה עסקת נשק העלולה לשפר מאד את יכולותיו של הצבא הסורי. שר ההגנה הרוסי אנטולי סרדיוקוב הודיע כי מדינתו מתכוונת לעמוד בהסכם שנחתם עם אסד ב-2007 ולספק לו טילי שיוט מסוג P-800. "איננו שותפים לחשש של ארצות הברית וישראל כי הנשק יגיע לטרוריסטים", הסביר סרדיוקוב.

טלי ה"יחנוט" שעתידים להימסר לצבא הסורי עלולים לסכן משמעותית את ספינות חיל הים המשייטות בים התיכון. טיל השיוט הרוסי שמכוון נגד ספינות, יכול להיות משוגר מהקרקע, מהאוויר ומהים. בזמן מלחמת לבנון השנייה נפגעה ספינה של צה"ל מירי חיזבאללה לעברה, וכעת חוששים שנשק כזה יועבר מידי הסורים לארגון הטרור בביירות.

אחמדינג'אד מגיע לביקור ביום כיפור

במקביל מדווחים הבוקר כלי התקשורת באירן כי מחר יגיע נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד לביקור פתע בדמשק. ביקורו המפתיע של אחמדינג'אד יימשך רק כמה שעות ועל פי ההערכות, הוא יעסוק בהתפתחויות האחרונות במזרח התיכון וביחסים המתהדקים בין טהרן לדמשק. ביקורו של הנשיא האירני נערך, מטבע הדברים, גם על רקע פתיחת השיחות הישירות בין ממשלת נתניהו לרשות הפלסטינית.

בחודש הבא צפוי אחמדינג'אד לבקר גם בלבנון, ובלבנון מדווחים כי נשיא אירן יבקר בגבול עם ישראל ואף יישא נאום בעיירה בינת-ג'ביל, שהפכה לסמל המלחמה עם ישראל ב-2006.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק