צה"ל הרג בכיר בחמאס בגדה

ליל מעצרים שגרתי באזור טול כרם הסתיים בחיסול מבוקש בכיר בחמאס, לאחר שהוא פתח בריצה ממרחק של מטרים ספורים לעבר כוח מיחידה מיוחדת של צה"ל שהגיע לעצור אותו. צה"ל: "נבצע חקירה לבדיקת האירוע בכדי להבין אם הכוח פעל לפי הנהלים"

כוח מיחידה מיוחדת של צה"ל הצליח להרוג הבוקר בכפר נור א-שמס שממזרח לטול כרם בכיר בארגון החמאס. ההרוג, איאד אסעד אחמד אבו-שלבאיה, היה מבוקש בגין חלקו בפעילות חבלנית נגד כוח צה"ל כחלק מפעילותו בזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם. אבו-שלאביה אף ריצה בעבר מספר שנות מאסר בבית הכלא בישראל.

בצה"ל אומרים כי הבכיר נורה למוות במהלך פעילות שגרתית של מעצרים ליליים של מבוקשים החשודים בפעילות עוינת. עוד נמסר כי "אבו-שלאביה רץ לעבר הכוח בצורה מחשידה כשידיו מאחורי גבו. כשלא נענה להוראות החיילים לעצור, ירה בו הכוח ממרחק של כמה מטרים והרג אותו". כעת בודקים בצה"ל את נסיבות האירוע.

בהמשך לאירוע בלילה, צה"ל סיים את המבצע בשטחי יהודה ושומרון כשעצר 18 מבוקשים. באל-יאמון מצפון מערב לג'נין עצר כוח של חטיבת כפיר מבוקש אחד. בכפר בו נהרג בכיר החמאס, נור א-שמס נעצרו 12 מבוקשים, ובחברון נעצרו שלושה מבוקשים אחרים. כל העצורים הועברו לידי כוחות הביטחון להמשך חקירה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק