למה יפתח רמון זומן למבדקי טיס?

שנה לאחר מות אחיו הבכור אסף רמון ז"ל, זומן יפתח רמון בן ה-18 למבדקים לקראת גיוס לקורס הטיס היוקרתי. צירוף המקרים המצמרר תפס את רונה רמון לא מוכנה. איש בצבא לא יצר עימה קשר כדי לבדוק את עמדתה, למרות שפקודות הצבא מורות על כך במפורש. צה"ל התנצל בפני המשפחה

רונה רמון (חדשות 2)

חוסר רגישות משווע: צירוף מקרים מצמרר גרם לכך שבנה של רונה רמון יקבל מכתב מהצבא ובו זימון למבדקי טיס דווקא ביום השנה לנפילת אחיו. צה"ל מיהר להתנצל על האירוע והסביר כי מדובר בטעות שנעשתה בתום לב.

לפי שנה נהרג אסף רמון ז"ל בתרגיל שגרתי שנערך חודשים ספורים לאחר שקיבל את כנפי הטיס שלו. אסף היה בנו של האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון ז"ל, שנפל באסון מעבורת החלל קולומביה. וכאילו שזה לא הספיק, זומן האח הצעיר, יפתח רמון, לקורס הטיס.

"הזימון העמיד את רונה רמון בפני מצב מאוד בעייתי", סיפרו גורמים המקורבים לדבר. היא הביעה את מורת רוחה ושוחחה על כך עם גורמים בצבא, כך מפרסם היום העיתון "ישראל היום". יפתח בן ה-18 שעומד לפני גיוסו לצה"ל דווקא סיפר על הזימון בגאווה לחבריו.

מדובר צה"ל נמסר: "אנו נמנעים מלזמן בנים למשפחות שכולות לימי גיבוש ליחידות מובחרות ללא קבלת אישור המשפחות. במקרה זה זומן יפתח רמון למבדקים עיוניים ראשונים לבחינת התאמתו לקורס הטיס. עם קבלת פניית המשפחה בנושא, בוטל הזימון ונעצר תהליך המיון. במקביל הועברה התנצלות למשפחה. בצה"ל מצרים על זימון המלש"ב ביום בו נפל אחיו. מדובר בטעות שנעשתה בתום לב. מעבר לכך, הופקו הלקחים הנדרשים על מנת למנוע הישנותם של מקרים דומים".