על רקע השיחות: 3 רקטות בדרום

רקטת קסאם נפלה באזור התעשייה הדרומי של אשקלון בשעות הלילה. זמן קצר לאחר מכן נפלו שתי רקטות בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. על רקע ההתחממות בדרום הנמשכות השיחות: רה"מ נתניהו ייפגש היום עם אבו מאזן במעונו בירושלים בתיווכה של קלינטון

נמשכת ההתחממות בדרום על רקע שיחות השלום: שתי רקטות נורו הבוקר משטח עזה ונפלו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול, אחרי שבשעות הלילה נפל קסאם באזור התעשייה הדרומי של אשקלון. בשני האירועים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

תושבי המועצה האזורית אשכול סיפרו על רעש נפילה שנשמע סמוך לשעה 8:00 בבוקר, מבלי שקדמה לו אזעקת צבע אדום. הירי אמש והבוקר מגיע בתגובה לפעילות צה"ל לאורך הגבול. אתמול חוליית מחבלים ירתה טיל נגד טנקים לֶעבר סיור של צה"ל סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. גם בתקרית זו לא היו נפגעים בקרב החיילים. הכוחות השיבו אש לעבר המחבלים וזיהו פגיעה. כתוצאה מהאש פלסטיני אחד נהרג, וארבעה נפצעו.

ההתחחממות בגזרה הדרומית מתרחשת על רקע יום נוסף של שיחות בין ישראל לפלסטינים: ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ייפגשו היום במעונו של ראש הממשלה בירושלים להמשך השיחות, בתיווכה של שרת החוץ של ארצות הברית הילרי קלינטון.

אתמול התקיימה בשארם א-שייח הפגישה השנייה בין ראש הממשלה לראש הרשות. נתניהו אמר לאבו מאזן שהבנייה בשטחים תתחדש בעוד כשבועיים, עם תום תקופת ההקפאה, והוסיף שאסור שהמחלוקת בנושא הזה תעצור את השיחות. הפלסטינים מצידם מאיימים בהפסקת השיחות אם תבוטל ההקפאה.

על רקע הדברים האלה שוקל נתניהו לצאת בסוף השבוע לוושינגטון, לפגישה משולשת עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, ועם ראש הרשות אבו מאזן, כדי לקדם את השיחות. בלשכת ראש הממשלה מתלבטים עדיין אם להציב היום את דגל פלסטין לצד דגל ישראל בעת המיפגש, כפי שהיה נהוג בתקופתו של אולמרט בראשות הממשלה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק