חמאס: רוצים לחדש המו"מ על שליט בקרוב

סימני לחץ נוספים מעזה: בכירים בחמאס אומרים היום כי הארגון מעוניין לחדש את המשא ומתן, בתיווך גרמני, בקרוב - "על מנת לשחרר אסירים פלסטינים". בתקופה האחרונה הוקפאו השיחות - "בגלל ישראל וארה"ב". כעת דורשים בארגון: להשלים עסקה בקרוב

חוזרים למו"מ: בחמאס אומרים היום כי המשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט יחודש בקרוב, בסיועו של המתווך הגרמני. זאת, לאחר שבתקופה האחרונה הוקפאו השיחות, "בגלל ישראל, ארצות הברית וסיבות הקשורות לאזור" - על פי גורמים בארגון.

בחמאס צופים כי המתווך הגרמני ישוב בקרוב לאזור. "זאת, בשל רצון התנועה לשחרר אסירים פלסטינים", אמרו בארגון, במה שנראה סימן לחץ יוצא דופן בו הוא שרוי.

מקורות בארגון צוטטו היום בסוכנות הידיעות האיטלקית, באומרם כי "המשא ומתן אינו מתנהל כעת, אך בשל רצונה של חמאס להשלים עסקה ולשחרר אסירים, צפוי כי המגעים יחודשו דרך הערוץ הגרמני במהלך התקופה הקרובה".

"שליט שבוי מלחמה"

עם זאת, שבו בחמאס והאשימו היום את ישראל בקיפאון בשיחות. "קודם כל היא אשמה בהפסקה במו"מ", אמרו הגורמים. "גם אירועים שהתרחשו באזור קשורים בכך, וגם בגלל שארצות הברית אינה רוצה שחמאס ירשום הישגים בתקופה הנוכחית".

אלו הוסיפו כי צרפת לוחצת על הארגון לשחרר את החייל החטוף, בשל העובדה ששליט הוא בעל אזרחות צרפתית. "הוא שבוי מלחמה, שנלחם והפציץ את מחנות הפליטים הפלסטיניים בדרום רצועת עזה", הדגישו בחמאס.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק