רמטכ"ל חמאס לפעילים: להמשיך בפיגועים

התבטאות נדירה ויוצאת דופן הבוקר של אחמד אל-ג'עברי, האיש החזק בזרוע הצבאית של החמאס ומי שמשפיע במידה רבה על קבלת ההחלטות בדרג המדיני. "האויב הציוני יגורש רק באש ומלחמה", אמר ג'עברי לכלי התקשורת של הארגון. "הצלחנו לגרש את הכובש מעזה לעולם"

אל-ג'עברי (מימין) בתמונה נדירה עם בכיר חמאס א-זהאר (חדשות 2)

בחמאס ממשיכים לנסות ולגייס את מירב הכוחות על מנת לטרפד את המשא ומתן בין ישראל לחמאס: בצעד יוצא דופן מתפרסמות הבוקר הנחיות של רמטכ"ל הזרוע הצבאית של הארגון, אחמד אל-ג'עברי להמשיך בפיגועים נגד ישראל, על רקע חידוש השיחות.

"בנשק, ברקטות, במנהרות ובמתאבדים הצלחנו, הודות לאללה, לגרש את הכובש מעזה לעולם", צוטט אל-ג'עברי בכלי התקשורת של הארגון. "יש לגנות את המשא ומתן עם האויב הציוני. הוא לא יגורש - אלא באש ומלחמה".

"המושך בחוטים" - האחראי לשלומו של שליט

מדובר בהתבטאות נדירה של רמטכ"ל הארגון, הנחשב עד היום לבכיר מבוקשי צה"ל בעזה. אל-ג'עברי נחשב לאדם השולט בזרוע הצבאית, המנהל את סדר יומו בחשאיות מוחלטת, ואשר אמון באופן ישיר על הנעשה בעניינו של החייל החטוף גלעד שליט. בכירים בחמאס לא אחת הדגישו בשיחות סגורות כי עקשנותו וניהולו את המשא ומתן מול ישראל ללא פשרות - היא שמעכבת את שחרורו של החייל החטוף.

אל-ג'עברי ידוע גם כמי שמשפיע לא אחת על החלטות הדרג המדיני של החמאס - ובראשו חאלד משעל, היושב בדמשק. הופעותיו בתקשורת בעבר היו ספורות, ובשנים האחרונות כלל לא נרשמה הופעה פומבית שלו. עם זאת, הוא האדם שממשיך "למשוך בחוטים" ולנהל בקפדנות את התנהלות הזרוע הצבאית.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק