אחרי הנזיפה: המוסד העביר את החומרים לוועדת טירקל

חברי וועדת הבדיקה לחקר אירועי המשט לעזה הוציאו הערב מכתב דחוף לראש המוסד מאיר דגן, ובו דרישה להעברת חומרים הנוגעים לסגר על עזה ואף איום: "נשקול את צעדינו". בתגובה, מיהר המוסד להעביר את החומרים הדרושים כבר הערב. דגן הבהיר כי הוא "מכבד את עבודת הוועדה וכי בכוונתו לפעול בשיתוף פעולה מלא עם הוועדה"

אחרי הנזיפה הפומבית למאיר דגן - המוסד העביר את החומרים שדרשו חברי וועדת טירקל כבר הערב.

החומר שהגיע לווה במכתב למזכיר הוועדה, עו"ד הושע גוטליב, ממזכיר הממשלה מר צבי האוזר, ובו הבהרה בנושא המכתב אשר הופץ הערב על ידי הוועדה ואשר נשלח לראש המוסד. דגן הבהיר כי הוא מכבד את עבודת הוועדה וכי בכוונתו לפעול בשיתוף פעולה מלא עם הוועדה.

מחר בבוקר יחלו חברי הוועדה לקרוא את החומר אשר הגיע הערב ובמידת הצורך תדחה תחילת עדותו של ר' המוסד בזמן מה. עדותו תשמע מחר בדלתיים סגורות.

הנזיפה לראש המוסד: "נשקול את צעדינו"

במכתב דחוף שהוציאו הערב חברי הוועדה לראש המוסד מאיר דגן, נטען כי "למרות פניות חוזרות ונשנות, לא העברת את החומרים הנוגעים לסגר על עזה וזאת למרות שהינך אמור להעיד מחר", ואף מאיימים: "נשקול את צעדינו".

המכתב, שנשלח מלשכתו של מרכז הוועדה הושע גוטליב, טוען כי דגן קיבל מספר התראות בעבר בנוגע להעברת החומרים, אך מסיבה שאיננה ברורה בחר להתעלם ממנה. המכתב נשלח עם העתקים לראש הממשלה בנימין נתניהו, היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, ולמזכיר הממשלה צבי האוזר.

יוזכר כי גם משרד הביטחון התעכב בזמנו עם העברת החומרים לוועדת טירקל, אולם לאחר מכתב אזהרה שנשלח מטעם הוועדה אל משרד הביטחון - הועברו החומרים במלואם. המוסד, לפחות עד לשעת ערב מאוחרת, המשיך להתעלם מבקשותיה של ועדת טירקל.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק