ועדת טירקל נוזפת בראש המוסד: "נשקול צעדינו"

חברי וועדת הבדיקה לחקר אירועי המשט לעזה הוציאו הערב מכתב דחוף לראש המוסד מאיר דגן, ולפיו "למרות פניות חוזרות ונשנות, לא העברת את החומרים הנוגעים לסגר על עזה וזאת למרות שהינך אמור להעיד מחר", ואף מאיימים: "נשקול את צעדינו". לשכת רה"מ הגיבה למכתב: "כל החומרים מהמוסד יועברו לוועדת טירקל בהקדם"

בין האנשים שהעידו עד היום בפני הוועדה לבדיקת אירועי המשט היו ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל שמסרו את עדויותיהם בצירוף מסמכים לחברי הוועדה. מחר מגיע תורו של ראש המוסד מאיר דגן להעיד בדלתיים סגורות, ומי שלדברי חברי הוועדה - אינו משתף פעולה עם דרישותיה.

במכתב דחוף שהוציאו הערב חברי הוועדה לראש המוסד מאיר דגן, נטען כי "למרות פניות חוזרות ונשנות, לא העברת את החומרים הנוגעים לסגר על עזה וזאת למרות שהינך אמור להעיד מחר", ואף מאיימים: "נשקול את צעדינו".

המכתב, שנשלח מלשכתו של מרכז הוועדה הושע גוטליב, טוען כי דגן קיבל מספר התראות בעבר בנוגע להעברת החומרים, אך מסיבה שאיננה ברורה בחר להתעלם ממנה. המכתב נשלח עם העתקים לראש הממשלה בנימין נתניהו, היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, ולמזכיר הממשלה צבי האוזר.

יוזכר כי גם משרד הביטחון התעכב בזמנו עם העברת החומרים לוועדת טירקל, אולם לאחר מכתב אזהרה שנשלח מטעם הוועדה אל משרד הביטחון - הועברו החומרים במלואם. המוסד, לפחות עד לשעה זו, המשיך להתעלם מבקשותיה של ועדת טירקל.

ממשרד רה"מ נמסר: "כל החומרים מהמוסד יועברו לוועדת טירקל בהקדם, עוד הערב, או לכל המאוחר מחר בבוקר".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק