תיעוד: חיילים בנח"ל החרדי משפילים עצור פלסטיני

ארבעה חיילים מהנח"ל החרדי עומדים בימים אלה לדין, אחרי שהצטלמו כשהם מכוונים נשק לעבר פלסטיני כפות. הערב אנחנו מביאים לראשונה את התמונות שנמצאו בטלפונים הניידים של הלוחמים, הם לא הפיצו את התמונות. במהלך החקירה נתגלו גם סרטונים המתעדים התעללות קשה בפלסטיני שביצעו חיילים אחרים, שלא נתפסו

מבוכה נוספת בצה"ל: בזמן שארבעה חיילים מהנח"ל החרדי עומדים לדין אחרי שהצטלמו כשהם מכוונים נשק לעבר פלסטיני כפות, נחשף הערב לראשונה בחדשות 2 סרטון וידאו ובו תיעוד מזעזע של התעללות בעצור.

הצילומים הקשים לצפייה נמצאו בטלפונים הניידים של החיילים, וחושפים את מסכת ההשפלה והביזוי שעבר פלסטיני שנחשד במעורבות בטרור. בזמן שהצעיר מתחנן כשעיניו מכוסות - נשארים הלוחמים אדישים למכאוביו ומנציחים את הכול.

במקביל מתפרסמות כאן הערב לראשונה תשע התמונות שצילמו ארבעת חיילי הנח"ל החרדי ובגינן הוגש נגדם כתב אישום בגין התעללות ושימוש בלתי חוקי בנשק. על פי האישום, צילמו עצמם הלוחמים במהלך פעילות מבצעית בינואר האחרון באזור ג'נין יחד עם פלסטיני שידיו באזיקים ועיניו מכוסות. אחד מהם אף תועד מכוון את נשקו הדרוך והטעון כלפיו. 

בחלק מהצילומים נראים החיילים כשהם מסמנים תנועות ניצחון ותנועות מגונות לעבר המצלמה. בין הפרקליטות לבין עורכי דינם של הצעירים התנהלו מגעים להסדר טיעון, אך בעקבות סירוב הסניגורים לדרישה לשלוח את הארבעה למאסר בפועל של 8-10 חודשים - התפוצצה העסקה והמשפט נמשך.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הדברים אינם עולים בקרנה אחד עם רוח צה"ל. נפתחה חקירת מצ"ח והדברים יועברו לעיון הפרקליטות".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק