רמטכ"ל צבא אירן: "נכה את מתקני הגרעין של הציונים"

על רקע ההערכות הגוברות בעולם כי ישראל או ארה"ב עשויות לתקוף את מתקני הגרעין האירניים בקרוב, בטהרן לא מהססים לאיים. על פי סוכנות ידיעות אירנית, הזהיר היום רמטכ"ל צבא אירן כי טהרן "לא תהסס לתקוף את מתקני הגרעין של המשטר הציוני". הדברים נאמרו שעות ספורות לאחר חשיפת מתקן הגרעין הסודי באירן

יתקפו את ישראל? אחמדינג'אד ופירוזבאדי (חדשות 2)

"אם המשטר הציוני יתקוף את טהרן, לא נהסס להחזיר ולתקוף את מתקני הגרעין שלו", כך אומר היום חסן פירוזבאדי, רמטכ"ל הצבא האירני. "אנחנו מקווים שלא יהיה לנו צורך לכוון למתקני הגרעין של המשטר הציוני, אבל אם לא תהיה ברירה, הוא יספוג מכה איומה", הזהיר פירוזבאדי.

דבריו של רמטכ"ל הצבא האירני נאמרו היום בכנס אנטי-ישראלי שהתקיים בטהרן, בו מספר דוברים נשאו דברים בגנות ישראל והמערב. סוכנות הידיעות "מר" האירנית היא שציטטה את דבריו של פירוזבאדי.

פירוזבאדי נשא את הדברים שעות ספורות לאחר שנודע על הכור הסודי בטהרן, אך לפני שנחשפו התמונות. ככל הנראה, אמר הרמטכ"ל האירני את הדברים מאחר שלאחרונה גוברות ההערכות בעולם על מתקפה אפשרית באירן, בין אם מצד ישראל או מצד ארה"ב.

ארה"ב: אנחנו מכירים את המתקן באירן

מוקדם יותר היום הגיב גורם בכיר בממשל האמריקני לפרסומים אודות חשיפת המתקן הגרעיני באירן וטוען - "אנחנו מכירים את המתקן כבר שנים. אין סיבה להאמין שהוא קשור לגרעין". מדובר בצעד יוצא דופן בו ארה"ב נמנעת מלגנות את הממשל באירן.

הטענה האמריקנית מגיעה לאחר שבמהלך השעות האחרונות מאז חשיפת המתקן אתמול הכחישו באירן את הטענות שהעלה ארגון אופוזיציה במדינה בדבר המתקן. "אין לנו מתקנים שלא דיווחנו עליהם", אמר היום עלי אכבר סאלחי, ראש סוכנות הגרעין האירנית.

כך נראה המתקן הגרעיני

תמונות חדשות שהגיעו היום לידי חדשות 2 באינטרנט חושפות לראשונה את מתקן הגרעין האירני הסודי שממוקם כ-120 קילומטרים מערבית לבירה טהרן. המשטר האירני קיווה להמשיך לשמור על המתקן בסוד, אולם רגע לפני שבנייתו מושלמת, הוא נחשף על ידי גורמים באופוזיציה באירן.

כשמשווים את התמונות מ-2004 לצילומי הלוויין מ-2010 ניתן לראות בבירור שינוי משמעותי בפני השטח. משמרות המהפכה החלו בהקמת האתר כבר בפברואר 2005, וכ-85% מבנייתו כבר הושלמה. שם הקוד שלו הוא 331, ומיקומו המדויק הוא סמוך לעיר אביאק. כ-100 מיליון דולרים כבר הושקעו בפרויקט השאפתני, ולדברי מומחים המספר עוד עתיד לגדול.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חשיפה: כך נראה המתקן הגרעיני באירן