דיווח: ישראל שיחררה 2 קלפי מיקוח

אפס התקדמות: דיווחים בתקשורת הפלסטינית גורסים כי ישראל שחררה שני חברי פרלמנט נוספים מטעם חמאס. השניים נעצרו לאחר חטיפתו של החייל גלעד שליט ונועדו לשמש כקלפי מיקוח במשא ומתן עתידי לשחרורו. בכירים בתנועה ממשיכים להאשים את ישראל בכשלון המגעים, וטוענים כי הם עדיין מחכים לרשימת אסירים חדשה שתציג ישראל

ישראל שיחררה שני חברי פרלמנט מטעם החמאס שהיו כלואים בישראל מאז חטיפתו של גלעד שליט ויועדו לשמש "קלפי מיקוח" במשא ומתן לשחרור, כך מדווחים היום כלי תקשורת פלסטיניים. בתוך כך אמרו בכירים בחמאס לרשת ב' כי המגעים לשחרור החייל החטוף טרם התחדשו.

לפי הדיווחים, חברי הפרלמנט ששוחררו הם ניזאר רמדאן ועזאם סלאם, תושבי חברון. לאחר חזרתם לרשות הפלסטינית, נותרו בישראל שבעה חברי פרלמנט בלבד מתוך עשרות שנעצרו מיד לאחר חטיפתו של שליט. בנוסף, שחרר החמאס בעזה 90 אסירים לרגל חג סוף חודש הרמאדן עיד אל-פיטר, והרשות הפלסטינית שחררה 45 אסירים נוספים מאותה הסיבה.

בכירים בחמאס ממשיכים להאשים את ישראל בקיפאון המגעים לשחרורו של גלעד שליט. "הפיתרון מצוי בידי ישראל שעד כה לא העבירה הצעה חדשה לידי חמאס", אמר בכיר בחמאס לרשת ב'. בתוך כך העבירה אמש משפחת שליט ערב חג נוסף במאהל המחאה. הפעילים והתומכים התכנסו לארוחת חג מול ביתו של ראש הממשלה בירושלים וקראו לו לבצע פעולות כדי להוציא את המגעים מהקיפאון בו הם נמצאים.

"משפחת שליט לא באמת חוגגת כבר ארבע שנים ארוכות בהן גלעד מוחזק בשבי", אומר ראש מטה המאבק שמשון ליבמן. "מדינת ישראל כבר מיצתה את כל מנופי הלחץ שהיא התהדרה בהן במהלך ארבע שנים. ישראל היא אומנם מדינת חוק, אבל שחרור האסירים רק מוכיח שאנחנו חייבם להיות אחרים במזרח התיכון וחזקים מספיק כדי להשאיר את האסירים בכלא עד שגלעד ישוחרר", הוסיף ליבמן . "בהיעדר כל אמצעים אחרים צריך לשרת את המחיר המונח על השולחן ולהחזיר את גלעד. עבור הערך שהשחרור של גלעד משקף המחיר הזה הוא ראוי. הגיע הזמן להודות שאין לנו דרך אחרת", הוא סיכם את המצב המורכב.