מספר הנופשים בסיני עלה בכ-50%

למרות אזהרת המטה ללוחמה בטרור מפני ביקור בחצי האי שמוגדר בעל רמת איום קונקרטי גבוה מאוד, גם השנה צפויים אלפי ישראלים לחצות את הגבול לסיני במהלך חופשות החגים,. מתחילת השנה ועד סוף יולי עלה מספר הישראלים שעברו במסוף טאבה ב-50%, מגמה שצפויה להימשך גם בחגים

לא שומעים לאזהרות: יותר ישראלים בוחרים לבלות השנה את חופשת החג בחצי האי סיני למרות אזהרות המסע שפרסם המטה ללוחמה בטרור. מתחילת השנה ועד סוף יולי עלה מספר הישראלים שעברו במסוף טאבה ב-50%, מגמה שצפויה להימשך גם בחגים.

מדובר בכ-120 אלף נוסעים שעברו מתחילת השנה במסוף לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כפי שעולה מנתונים שפרסמה היום רשות שדות התעופה (רש"ת), האחראית על מסופי הגבול היבשתיים של ישראל. עוד עולה מהנתונים כי 22-26 אלף נוסעים צפויים לעבור מהיום ועד ה-12 בספטמבר במסוף הגבול בטאבה, מישראל לסיני.

בסך הכל, בחגי תשרי צפויים לעבור ולשוב דרך המסוף כ-88 אלף נוסעים. מדובר בעלייה של 5%-10% לעומת חגי תשרי בשנה שעברה. גם ביום הכיפורים, שיחול השנה בסוף השבוע צפויה תנועה של 10-12 אלף נוסעים. בערב יום הכיפורים ייסגר המסוף לפעילות בשעה 12:00 וייפתח בצאת החג, בשעה 21:00.

אבל התנועה הגדולה צפויה להתרחש בחג הסוכות ובימי חול המועד, אז צפויים לעבור במסוף 50-45 אלף נוסעים. בימים העמוסים ביותר צפוייה במסוף תנועה של 8,000-5,000 נוסעים ביממה. ברשות שדות התעופה נערכים לתגבר את כוח האדם במסוף לרגל החגים, אך גורמים ביטחוניים הביעו חשש מפני כוונת הישראלים לנפוש באזור שמוגדר "מסוכן מתמיד".

החשש: השהות הישראלית תגביר המוטיבציה לפיגועים

בסוף אוגוסט פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע חמורה מאוד מפני געה של מטיילים ישראלים לחופי סיני, במסגרת אזהרת המסע החצי-שנתית לקראת החגים. אזהרת המסע לסיני נמצאת בראש רשימת היעדים המסוכנים לנסיעה ומגדירה את רמת האיום "קונקרטי וגבוהה מאוד". במטה מבקשם מהישראלים "להימנע מכל ביקור שהוא ולצאת את האזור לאלתר".

"יותר מתמיד אנחנו מעריכים כי אסור לישראלים להגיע לסיני מחשש שארגוני טרור או שליחים מטעם חמאס יבצעו נגדם פיגועי טרור", אומר גורם ביטחוני בכיר לעיתון "מעריב" בחודש שעבר. את הדברים אמר על רקע שיגור רקטות הגראד לאילת בחודש יולי. "שיגור הרקטות לעבר מפרץ אילת מוכיח כי חמאס עושה בסיני כבשלו", הוסיף הגורם הביטחוני.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק