ברק חתם על שיתוף פעולה צבאי עם רוסיה

שר הביטחון הגיע לרוסיה לביקור במהלכו נחתם הסכם שיתוף פעולה צבאי בין המדינות. ברק נועד עם עמיתיו הרוסים וחתם על הסכם אסטרטגי ארוך טווח להידוק הקשרים הצבאיים ולמאבק משותף באיומי הטרור

הסכם שיתוף פעולה צבאי בין ישראל לרוסיה נחתם היום במוסקבה.

שר הביטחון אהוד ברק נפגש עם שר ההגנה הרוסי אנטולי סרדיוקוב ודן עמו בנושא האיום האיראי והעברת נשק מצדה לסוריה ולחיזבאללה. בפגישה חתמו האישים על הסכם לשיתוף פעולה צבאי בין המדינות.

"רוסיה היא כוח מרכזי בעולם ובעלת השפעה במזרח התיכון", הדגיש ברק. במסגרת ביקורו בקרמלין, עתיד ברק להיפגש עם ראש הממשלה הרוסי ולדימיר פוטין, והשניים ידונו בסוגיות ביטחוניות אסטרטגיות הקשורות למזרח התיכון.

לפגישותיו הצפויות של שר הביטחון מתלווים גם מנכ"ל משרדו אודי שני, וראש האגף המדיני-בטיחוני במשרד עמוס גלעד. בחלק מהפגישות, כך מוסר גורם ביטחוני, ינסו הבכירים הישראליים לקדם עסקאות נשק עם מקביליהם הרוסיים.

לדבריו, מדובר בעסקאות בתחום הלוחמה הזעירה, שבו לתעשיות הביטחוניות בישראל "יש הרבה מה להציע, בזכות הניסיון הרב של ישראל במצבי לחימה בעוצמות משתנות, שהעלה גם את הצורך לפתח מערכות לחימה שעונות למגוון איומים אזורי אוכלוסייה צפופים", כדבריו.