תיעוד: כך מסתיר חיזבאללה שרידי רקטות

תמונות המזל"ט שתיעד את הרגעים שאחרי הפיצוץ שאירע בדרום לבנון בסוף השבוע מוכיחים שמדובר במחסני רקטות של חיזבאללה. בתמונות נראים אנשי חיזבאללה מפנים את שרדידי הרקטות שלא התפוצצו לכפרים הסמוכים ומסתירים אותם גם במסגד. ההערכה: עשרות רקטות בקוטר 122 מ"מ נותרו בידי ארגונו של נסראללה

דיווחי התקשורת הלבנונית שהתקבלו ביום שישי האחרון רמזו על כך שהפיצוץ בכפר בדרום לבנון אירע במחסן נשק של חיזבאללה. צילומי מטוס זעיר ללא טייס (מזל"ט) של צה"ל מוכיחים זאת בבירור - כפי שניתן לראות היום בצילומי הסרטון שמתפרסם.

גם ביוניפי"ל מודים שהמבנה שימש את הארגון לצרכים צבאיים, אך מעבר להוכחות על סוג המחסן שהתפוצץ, הסרטון מספק גם תיעוד של פינוי השרידים על ידי אנשי חיזבאללה. לטענת גורמים בפיקוד הצפון, עשרות הרקטות שנותרו - שרובן בקוטר 122 מ"מ - פונו במשאיות במהלך הלילה האחרון לכפרים באזור, וגם למסגד בנבטייה הסמוכה.

פיצוץ מסתורי גרם לשריפה במחסן נשק של חיזבאללה בכפר א-שהבייה בדרום לבנון. כלי התקשורת דיווחו כי השריפה נגרמה עקב גנרטורים שעלו באש סמול לשתי חביות דלק. למודי ניסיון מהעבר, אנשי חיזבאללה נראים מנסים להסתיר את המקום ביריעה כדי לא לחשוף ראיות. כוחות של צבא לבנון ויוניפי"ל שהגיעו למקום נעצרו מבלי יכולת להיכנס. רק לאחר פינוי הראיות המרשיעות נפתח האזור לרשויות.

עוד בנושא:

צפו: כך נראה פיצוץ מחסן הנשק בלבנון

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק