אשכנזי: גלנט ייכנס לתפקיד בפברואר

הרמטכ"ל מתכוון להמשיך בתפקידו עד תום מועד כהונתו - כך עולה מדבריו היום, בפני תלמידי תיכון באור יהודה. "נעשה הכל כדי שהוא ייכנס בצורה חלקה לתפקידו בעוד חצי שנה", הודיע אשכנזי. "זו תקופה לא נעימה - אך אנו מאחלים לו בהצלחה"

שם סוף לספקולציות: הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי אומר היום כי יישאר בתפקיד עד מועד סיום כהונתו בפברואר בשנה הבאה - ולא יפרוש לפני כן. כך עולה מדברים שאמר היום במהלך אירוע שנערך לכבודו באור יהודה. בפני תלמידי תיכון הדגיש הרמטכ"ל: "גם אני וגם פורום המטכ"ל נעשה הכל על מנת לסייע לגלנט להיכנס לתפקיד בצורה חלקה, במועד שנקבע בעוד חצי שנה", אמר אשכנזי.

"אני מודה שזו תקופה מאוד לא נעימה, ושמח מאוד שהמשטרה קבעה שלאף אחד מחברי המטכ"ל או מהלשכות בכלל היה חלק בעניין", הוסיף הרמטכ"ל. "כולנו מברכים את גלנט ומאחלים לו בהצלחה".

הממשלה אישרה את מינוי גלנט

היום אישרה הממשלה את מינויו של גלנט לתפקיד הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל. ב-14 בפברואר 2011 יועלה יואב גלנט בדרגה, בפעם האחרונה בקריירה הצבאית הארוכה והענפה שלו.

באופן תקדימי, החליטה הממשלה לקבל את הצעתו של שר הביטחון ברק ולאשר את המינוי לכהונה בת שלוש שנים בלבד, עם אפשרות להארכה לשנה רביעית בנסיבות מיוחדות. זוהי הפעם הראשונה בה רמטכ"ל ממונה לתקופה של פחות מארבע שנים.

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק מיהרו לברך על ההחלטה בתום ישיבת הממשלה. "יואב גלנט הוכיח את עצמו במשך 33 שנות שירותו בקו הקדמי של צה"ל כלוחם אמיץ, כקצין מצטיין, כמפקד שקול ואחראי בקרב, וגם, בין היתר, כמפקד שייטת 13 ומפקד החטיבה בג'נין", נימק נתניהו את ההחלטה.

"מדובר במפקד בעל אומץ לב יוצא דופן ורקורד מוכח בפיקוד ובהובלת אנשים גם בקשים שבמבחנים", אמר ברק. "לאורך השנים בלט יואב בתוך החבורה המובחרת של מפקדי השדה. מתוך שיקול דעת, ניתוח מעמיק של כלל נתוני המועמדים ותכונותיהם, הגעתי לכלל מסקנה כי המועמד הטוב והראוי הינו האלוף גלנט", הוסיף.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק