השר ברק: נוודא שפרשת המסמך לא תחזור על עצמה

שר הביטחון מתייחס הבוקר לפרשת מסמך גלנט ומדגיש: אני אחראי לכך שהצבא יבדוק את עצמו - כדי שהמקרה לא יישנה, "מדובר במהלך נפסד שכמעט וצלח". על חידוש המו"מ בוושינגטון: "נתניהו מבין את גודל האחריות". הבוקר: הממשלה תאשר את מינוי גלנט

"הפצת המסמך מטילה ספקות בדרך בה מבחינים בדמוקרטיה בין דרג מדיני לדרג צבאי", כך אומר הבוקר שר הביטחון אהוד ברק בהתייחסו לפרשת "מסמך גלנט", בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. "מדובר במהלך נפסד שכמעט וצלח", הוסיף שר הביטחון.

ועדת הבדיקה שהורה השר ברק להקים בראשותו של האלוף (מיל') יצחק בריק, תחל לעבוד כבר היום ותחקור את התנהלות צה"ל בפרשת המסמך. "אם צה"ל היה נוקט צעדים בעצמו נגד המעורבים ומתחיל לבדוק את עצמו - לא היה כל צורך במינוי הוועדה", אמר השר ברק בראיון. "יש לי אחריות לוודא שהמערכת בודקת את עצמה ובודקת מה צריך לעשות כדי שדברים כאלה לא יישנו".

"נתניהו מוכן להגיע להסדר"

היום, כחודש אחרי התפוצצת פרשת המסמך, צפויה הממשלה לאשר את החלטת שר הביטחון ולמנות את האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל. השר ברק דחה את יציאתו לביקור הרשמי ברוסיה על מנת להיות נוכח בישיבת הממשלה בעת אישור המינוי.

שר הביטחון התייחס במהלך הראיון גם לחידוש השיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים בוושינגטון. "ראש הממשלה נתניהו מבין את גודל השעה ומוכן להגיע להסדר קבע עם הפלסטינים", אמר ברק. "לפי דעתי אנחנו בתחילת תהליך, ונתניהו מבין את גודל האחריות. בסוף עתידה של מדינת ישראל ייקבע על-ידי הצלחתנו לאזן בין שיקולי הביטחון לבין נחישות בלתי מתפשרת להגיע למצב שיש לנו הסכם ושיש בסופו של דבר שתי מדינות לשני עמים".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק