דיווח: הרמטכ"ל שוקל לפרוש מתפקידו

מערכת היחסים המתוחה עם שר הביטחון אהוד ברק והמתקפה האחרונה על קציני צה"ל, הביאה בימים האחרונים את הרמטכ"ל גבי אשכנזי להרהר על פרישה מוקדמת מתפקידו. במקביל, יובא היום מינויו של יואב גלנט כרמטכ"ל ה-20 לאישור הממשלה

האם גבי אשכנזי לפרוש מתפקיד הרמטכ"ל לפני המועד המתוכנן? עיתון "הארץ" מדווח הבוקר כי אשכנזי שוקל את צעדיו בשל היחסים העכורים בינו לבין שר הביטחון, שהגיעו לשיא חדש בהתבטאות שר ברק בפני פורום המטכ"ל כי "ישנם קצינים שניסו לעצור באופן לא לגיטימי את מינוי גלנט".

בימים האחרונים התייעץ הרמטכ"ל עם מקורבים, שחלקם סבורים כי הרמטכ"ל צריך להודיע על פרישה מתפקידו אחרי החגים, בשל "המצב הבלתי נסבל שנוצר ביחסים עם ברק", לדבריהם.

הממשלה תקבע: יואב גלנט הוא הרמטכ"ל הבא

במקביל, יובא היום מינויו של אלוף פיקוד הדרום יואב גלנט לאישור הממשלה. המינוי צפוי לעבור פה אחד, כנהוג בהצבעות על מינויי הרמטכ"ל. גלנט אמור להיכנס לתפקידו כאמור בחודש פברואר הקרוב, אך ייתכן שיתבקש להעביר את חפציו מבסיס פיקוד הדרום בב"ש לקריה בת"א עוד קודם לכן.

מינויו של גלנט אושר על ידי ועדה בראשות השופט טירקל, הבוחנת את מינויי הבכירים. רה"מ נתניהו, שהעיד בוועדה על כישוריו של גלנט, אמר כי "גלנט ניחן בכושר מנהיגות, יפיח תחושת ביטחון בפקודיו ויוביל את צה"ל באופן המיטבי". גלנט יכהן בתפקידו שלוש שנים, ומי שיכהן אז כשר הביטחון יוכל להאריך את כהונתו בשנה נוספת.