חייל צה"ל נאשם בגניבה מפעילי המרמרה

החשדות הפכו לכתב אישום: חייל צה"ל נאשם שגנב חלק מהציוד של הפעילים הטורקים שהגיעו על סיפון המרמרה בסוף חודש מאי, וסחר בהם עם חיילים נוספים. צה"ל בתגובה: "מדובר במעשה שנוגד את הנורמות המקובלות בצה"ל". במקביל נמשכת החקירה בעניינם של קצין ושני חיילים נוספים שנעצרו בחודש שעבר

ההשתלטות על המרמרה, ארכיון (חדשות 2)

מבצע ההשתלטות על משט המחאה הטורקי שהגיע לחופי עזה בסוף חודש מאי, כלל גם החרמת ציוד רב של הפעילים שהיו עליו במסגרת חקירתם. לאחר חקירה סמויה שהתנהלה בחודש האחרון, הוגש הבוקר כתב אישום לבית הדין הצבאי נגד חייל צה"ל בגין גניבת חלק מהציוד שהגיע לנמל אשדוד.

התביעה ביקשה כי בית הדין הצבאי יורה על המשך מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים. בעקבות החקירה, שדבר קיומה פורסם בחודש שעבר, נעצרו מלבד החייל, קצין ושני חיילים נוספים בחשד למעורבות בפרשה. החקירה בעניינם עדיין מתנהלת.

בדובר צה"ל לא מפרטים אילו פריטים נגנבו לכאורה מפעילי הספינה, אך על פי מידע לא רשמי מדובר במחשבים נידיים שנגנבו מהפעילים שהיו על המרמרה, ונמכרו אחר כך לחיילים אחרים.

בהחלטה על הארכת מעצרם בחודש שעבר רמזה השופטת סא"ל טלי פריד שלא מדובר בפרשה "רגילה" של ציוד גנוב, ואמרה כי ישנה "רגישות מיוחדת" לחקירה ולהשלכותיה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט כי "בצה"ל רואים עבירות אלה בחומרה והן נוגדות את ערכי הצבא".

פעילי המשט: חיילים גנבו מאיתנו

לא מדובר בתלונה ראשונה נגד חיילים על גניבת ציוד מפעילי המשט שנעצרו, כך לפחות טענו פעילים שהיו על הספינה בראיון לעיתון הגרדיאן הבריטי שהתפרסם בחודש יוני. יותר משבועיים אחרי הפשיטה של חיילי צה"ל על המשט שהיה בדרכו לחופי עזה, נשמעות טענות לפיהן החיילים עשו שימוש ברכוש הפעילים.

מספר פעילים שהיו על הסיפון התלוננו כי פירוט החיוב בכרטיסי האשראי שהיו ברשותם בעת שנעצרו, מראה שנעשה בהם שימוש לאחר שהוחרמו על ידי צה"ל. בנוסף, הפעילים טוענים שיש תיעוד לשיחות שהתבצעו ממכשירי הטלפון הנייד שהיה ברשותם.

לדברי איברהים מוסאחי בן ה-23 שהיה על המשט, תיעוד חשבון הבנק מראה שהתבצעה רכישה במכונת משקאות ישראלית באמצעות כרטיס האשראי שלו, מספר ימים לאחר שהוחרם על ידי הצבא הישראלי. לדבריו, הוא ביטל את כרטיס האשראי רק כשהגיע לברטניה ב-7 ביוני. גם תיעוד חשבון הנייד מראה על שתי שיחות קצרות שבוצעו בישראל, שעות לאחר המבצע.

בתגובה לטענות, שגרירות ישראל בלונדון ייעצה למוסאחי להגיש תלונה רשמית בנושא. "אם טענותיו של מר מוסאחי יתבררו כנכונות, מדובר בהתנהגות בלתי הולמת שאינה מתקבלת על הדעת. עם זאת, אנו מעדיפים להמתין עד לבירור הפרטים. כפי שכבר קרה בעבר, חייל שנמצא אשם בשימוש לא חוקי בכרטיס אשראי, נידון לשבעה חודשי מאסר".

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

על המשט הבא: פעילי חיזבאללה

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה