שקט מתוח: המשטרה נערכת בהר הבית בירושלים

כוננות שיא: המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים כדי לאבטח את תפילת יום השישי האחרון של חודש הרמדאן ולמנוע התססה על השטח על ידי גורמים קיצוניים. השילוב של המועד עם הפסגה בוושינגטון ותקופת החגים המקרבת, גורר רצון רב מפני הטרור לבצע אירוע נקודתי שיצית את ירושלים ויטרפד את המשא ומתן המדיני

שקט מתוח (חדשות 2)

המשטרה נערכת בכוחות גדולים לקראת תפילת יום השישי האחרון של חודש הרמדאן שהחלו בשעות הצהריים במתחם הר הבית בירושלים. כ-2,000 שוטרים נערכים בכל רחבי העיר מחשש שקיצונים ינסו להתפרע ולהצית את השטח.

המשטרה מדגישה כי תנהג בתקיפות כלפי כל גילוי אלימות שיתעורר. משטרת ישראל כולה תהייה בכוננות מוגברת, כפי שהיה בשבועות האחרונים. חדר פיקוד מיוחד שיימצא בקרבת האזור יפקח על האירועים. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, יחד עם מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן, צפויים להגיע למקום ולפקח מקרוב על הדברים.

כ-135 אלף מתפללים הגיעו ביום שישי שעבר למתחם הר הבית. עקב הצפי למספר דומה של מתפללים הוחלט על הגבלות בכניסת מתפללים למתחם. על פי הוראות המשטרה תותר כניסת גברים מגיל 45-50 עם היתרים, או מעל גיל 50 ללא היתרים, ונשים מגילי 35-40 עם היתרים או מעל גיל 40 ללא היתרים.

בתוך כך סייר היום רנ"צ דודי כהן ובכירים נוספים במשטרה במרחב חברון ונפגש עם שוטרי המחוז. הוא קיבל סקירה מפורטת על הפיגועים האחרונים והחקירה המתנהלת בנושא. "מיקום מחוז יהודה ושומרון מקבל משנה תוקף בתקופה זו", אמר המפכ"ל. "נדרש הרבה מאוד שיקול דעת, ונקיטת איזונים מתאימים כדי להגיע לעדינות המבצעית הראויה", הוסיף.