החמאס: נחדש פיגועי ההתאבדות

בזמן שבוושינגטון מדברים על שלום - נמשכים בישראל הניסיונות לחבל בתהליך: במסיבת עיתונאים שכינס אמש חמאס הוא הזהיר מפני המשך הפיגועים ביהודה בשומרון וטען שיחדש את פיגועי ההתאבדות בתוך שטחי ישראל. בתוך כך, ילדה בת 12 נפצעה אמש קל בראשה מאבן שיידו פלסטינים לעבר המכונית בה נסעה עם משפחתה

בוושינגטון מדברים שלום - ובעזה נשמעים קולות מלחמה: דובר הזרוע הצבאית של חמאס כינס הלילה מסיבת עיתונאים מיוחדת בעזה והכריז על עליית מדרגה במאבקו של הארגון בישראל. מספר שעות קודם לכן נפצעה ילדה בת 12 קל בראשה מאבן שיידו לעברה פלסטינים.

חמאס החליט להגיב לשיחות השלום, והתוצאות כבר ניכרות בשטח. "פעולות ההתנגדות נכנסו לשלב חדש ומתקדם, כל ארגוני הטרור ברצועת עזה ישתפו לראשונה פעולה נגד האויב הציוני", הכריז אמש דובר גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה. "עבודתם של 13 הארגונים יחד תהייה יעילה וקטלנית הרבה יותר", הוסיף עוביידה.

"כל האפשרויות פתוחות", השיב עוביידה כשנשאל האם יחודשו פיגועי ההתאבדות בתוך שטח ישראל. "סדרת הפעולות האחרונה של חמאס הייתה מתוכננת. זו תגובה לפשעיו של האויב הציני והמתנחלים בגדה המערבית", הוא הוסיף ורמז לגבי העתיד לבוא.

אמש: ילדה נפצעה קל מיידוי אבנים

בת 12 שנסעה עם משפחתה באזור צומת תפוח שבשומרון נפצעה אמש קל מאבנים שיודו לעבר הרכב.

צוות מד"א ירקון שהוזעק לכביש 505, סמוך לכפר מרדה, פינה את הנערה לבית החולים שניידר בפתח תקווה כשהיא סובלת מפגיעה בראשה. במקביל פתחו כוחות הביטחון בסריקות באזור במטרה לאתר את מיידי האבנים.

זמו קצר קודם לכן יידו פלסטינים אבנים לעבר רכב ישראלי סמוך לכפר סנג'יל שבאזור קלקיליה. איש לא נפגע, אך נזק נגרם למכונית.

שלשום נפצעו שני בני אדם נפצעו בינוני וקל כשמחבלים פלסטינים פתחו באש לעבר רכב ובו בני זוג ישראלים סמוך ליישוב כוכב השחר שמצפון לירושלים. הגבר נפצע קשה, ולאחר טיפול רפואי שהוענק לו בשטח מצבו הוגדר בינוני. מצבה של האישה קל.