הפלסטינים: קצה חוט לאיתור מבצעי הפיגוע בחברון

יומיים לאחר הפיגוע הקטלני בו נהרגו 4 ישראלים בחברון, מדווחים הפלסטינים על התקדמות משמעותית בניסיונות לאתר את המחבלים שאחראים לטבח. הרכב ממנו בוצע הירי נתפס ובמנגנוני הביטחון משוכנעים: נגיע לחברי החולייה. בחמאס אומרים: הופתענו מהפיגוע

בעקבות הפיגוע הקטלני בו נהרגו ארבעה מתושבי בית חגי, החלו בצה"ל לתגבר כוחות ביהודה ושומרון. מחסומים חדשים הוצבו וג'יפים של הצבא מסיירים כל העת בצירים המרכזיים מחשש לפיגועים נוספים.

במקביל, ממשיכים ברשות הפלסטינית לחקור את הפיגוע ולדברי גורמים בכירים - הם קרובים מאוד לפיצוח התעלומה. "מצאנו רכב בכפר חלחול ששימש את המחבלים שביצעו את הפיגוע, בדקנו מי המוכר ומי הקונה - וזה קצה החוט שיוביל אותנו לעבר אנשי החוליה", כך אמר גורם בכיר במנגנוני הביטחון של הרשות.

חמאס: לא ידענו על הכוונה לבצע פיגוע

שעות ספורות לאחר הפיגוע החלו ברשות לבצע גל מעצרים כמעט חסר תקדים מבחינתם. 550 אנשי חמאס נעצרו בכל ערי הגדה, בפעולה שמטרתה להעלים את המבוכה הגדולה שנגרמה לאבו מאזן ואנשיו בעקבות הפיגוע.

לעומת זאת, בכירים בחמאס טענו כי הפיגוע שהתרחש לא היה על דעתם. "הופתענו, לא ידענו ולא אישרנו", אמרו הערב. אותם בכירים הוסיפו כי ככל הנראה מדובר במדיניות חדשה של הנהגת החמאס בעזה ובדמשק, שמטרתה להפעיל חוליות רדומות בשטחי יהודה ושומרון.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק