שוב פיגוע בשטחים: בעל ואשתו נפצעו בפיגוע ירי בבנימין

פיגוע ירי נוסף ב-24 שעות: בעל ואישה נפצעו בינוני וקל כתוצאה מירי שנפתח לעבר המכונית בה נסעו השניים הערב בצומת רימונים, צפונית-מזרחית לרמאללה. לעבר השניים נורה מספר רב של קליעים, והרכב בו נסעו הדרדר לוואדי. כוחות מד"א, צה"ל ומשטרה העבירו את הפצועים לבתי החולים להמשך קבלת טיפול

תקרית ירי שנייה ביממה אחת: הרב משה ושירה מורנו, בעל ואישה בשנות ה-30 לחייהם מבקעת הירדן, הם שני הפצועים אתמול בלילה בפיגוע הירי בין רימונים לכוכב השחר. השניים נפצעו אמש כתוצאה מירי שנפתח לעבר המכונית בה נסעו כשהיו באיזור צומת רימונים על כביש 458, צפונית-מזרחית לרמאללה.

סמוך לשעה 23:20 התקבל הדיווח על ירי שנשמע באזור התאונה. כתוצאה מהירי, הדרדר הרכב בו נסעו השניים לוואדי והתהפך. כוחות מד"א שהגיעו לזירה העניקו לשניים טיפול, ופינו את הבעל לבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים. האישה ככל הנראה נפצעה לא מהירי עצמו, כי אם מהתהפכות הרכב בוואדי.

כוחות רבים של צבא ומשטרה הוקפצו לזירת האירוע והחלו בחקירת נסיבות התקרית. "במקום התקרית נמצא רכב עם סימני ירי", נמסר הערב ממשטרת ש"י. "הגיע רכב שסינוור מאחור, ירד לשולי הכביש ובזמן העקיפה נצמד לרכב הזוג ופתח באש", סיפרו הבעל ואשתו לכוחות שהגיעו למקום.

לצד פעילות כוחות צה"ל, דיווחו הפלסטינים כי כוחות ביטחון גדולים של הרשות הפלסטינית התפרסו לאורך הצירים המובילים לרמאללה בחיפוש אחר כלי הרכב הפלסטיני שממנו נפתחה האש על הרכב הישראלי. מעדויות שנגבו בזירה עולה כי ככל הנראה מדובר ברכב מסוג "סקודה".

חמאס: הפיגוע אמש - ראשון בסדרה של פיגועים

לאחר שהוזם הדיווח על כך שקיימת אפשרות שהמחבל שביצע את הירי הערב נמלט והסתתר בתוך היישוב "כוכב השחר", סיפרו בישיבה המקומית על התחושות. "עשינו ספירת מלאי של כל התלמידים ואף אחד לא חסר - ברוך השם הכל בסדר", אמרו בשיחה עם חדשות 2 אינטרנט.

אמש הודיע אבו-עוביידה, דובר גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, כי הפיגוע באזור בית חגי הוא רק ראשון בסדרה של פיגועים שמתכנן להוציא הארגון לפועל. "הפיגוע הוא הוכחה לכישלון התיאום הביטחוני בין הרשות ופתח לבין הכיבוש, ויהיה רק חוליה ראשונה בסדרת פעולות", אמר אבו עוביידה.

"אנחנו מקבלים על עצמנו את האחריות המלאה לפעולת הגבורה בחברון. אנשינו חזרו בשלום לבסיסם", הוא הוסיף בראיון לרשת הטלוויזיה של החמאס. "אנו מברכים על הפעולה, ונוטלים אחריות לביצועה".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק