השר ישי: להקל על מתן רישיון נשק למתנחלים

בעקבות פיגוע הירי בחברון הורה אלי ישי להקל במתן רישיונות ירי לתושבים ביהודה ובשומרון. השר: "חובתנו לסייע להם לעמוד על הזכות המינימלית - שמירה על חייהם"

השר ישי, ארכיון (חדשות 2)

שעות לאחר פיגוע הירי שאירע אמש בדרום הר חברון, שבו נהרגו ארבעה אזרחים ישראלים, התברר כי אחד מהגברים שנורו למוות הוא פעיל ימין מוכר, שהמשטרה החרימה את נשקו האישי לפני כעשרה חודשים.

על רקע הפיגוע, פנה שר הפנים אלי ישי למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה אמנון בן עמי והנחה אותו להקל במתן רישוי נשק לתושבי יהודה ושומרון. בנוסף קרא ישי לשקול את מתן רישוי הנשק ללא אישור המשטרה - זאת בהסתמך על חוות הדעת של הגורמים המקצועיים במשרדו.

לדברי שר הפנים, יש לדון בהקדם לתת עדיפות בבחינת כל הבקשות הקיימות לרישוי נשק של המתיישבים ולהקדים ולדון בבקשות של אלו שמרבית עיסוקיהם המקצועיים מתרחשים באזורי יהודה ושומרון.

ישי הדגיש בפני בן עמי כי עליו לעשות את כל הנדרש, כולל תגבור כוח אדם, תגבור שעות פעילות יחידת רישוי הנשק או כל פעילות אחרת שיחליט עליה מנכ"ל הרשות, וזאת כדי ש"תושבי יו"ש ואלה הנעים כבשגרה באזורים אלו יוכלו להגן על חייהם" .

"הפיגוע הוא פיגוע מחריד", הדגיש השר. "כתוצאה מתחילת השיחות הישירות אנחנו כבר מתחילים לראות את רבי המרצחים יוצאים מקיני הרצח שלהם וזאת במטרה לרצוח יהודים. חובתנו לסייע לתושבי יהודה ושומרון לעמוד על הזכות המינימלית - שמירה על חייהם".

פיגוע ירי בקריית ארבע - כל הדיווחים:

חמאס נטל אחריות: מברכים על הירי

הגיע לטפל - וראה שאשתו בין ההרוגים

4 הרוגים בפיגוע ירי בכניסה לקריית ארבע

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק