דיווח: חיזבאללה וסוריה סיכמו על שיתוף פעולה נגד ישראל

עיתון היוצא לאור בכווית מדווח שארגון החיזבאללה הגיע לסיכומים עם צבא סוריה לגבי דרך הפעולה בשעת מלחמה עם ישראל. לפי הסיכומים, הצדדים יחלקו ביניהם את אזורי ההפגזות והפעילות ויפעלו בתיאום מלא באמצעות חמ"ל משותף

היריבות מצפון עושות יד אחת כנגד ישראל: העיתון הכוויתי "אל ראי" דיווח הבוקר שארגון חיזבאללה הגיע להסכמה עם צבא סוריה על שיתוף פעולה צבאי במקרה של פתיחת מלחמה מול ישראל. בין ההבנות שהוגשו: החלפה סדירה של מידע מודיעיני על יעדים אסטרטגיים בשטחה של ישראל, וחלוקת תחומי האחריות להפצצת המטרות הללו בין סוריה לחיזבאללה.

בנוסף החליטו שני הצדדים להקים חמ"ל משותף שיאוייש בידי קצינים בכירים מחיזבאללה ומצבא סוריה. תפקידו של החמ"ל יהיה לתאם בין הפעילויות של הצדדים במהלך הקרבות העתידיים מול ישראל. עוד נכתב בדיווח כי גם בסוריה וגם בחיזבאללה מודאגים בעיקר מחיל האוויר הישראלי - ויפעלו להשביתו במהירות האפשרית באם יידרשו לכך.

במקביל לפרסום בעיתון הכוויתי, מדווחים בתקשורת הערבית שנשיא סוריה בשאר אסד מנסה לעודד את ממשלת לבנון לשתף פעולה ולדון עם חיזבאללה על שיתוף פעולה מלא בין הצבאות. הבוקר נפגשו נשיא לבנון חרירי ונשיא סוריה אסד בדמשק, פגישה שמטרתה הגברת שיתוף הפעולה בין המדינות ויישור ההדורים בין דמשק לבירות.