אייזנקוט: לא אהיה סגנו של גלנט

המתיחות בצמרת צה"ל לא נפסקת: האלוף גדי אייזנקוט משיב בשלילה להצעת ברק וגלנט לשמש בתפקיד סגן הרמטכ"ל. אלוף פיקוד הצפון החליט להישאר בתפקידו הנוכחי ככל שיידרש. ההצעה לאייזנקוט לשמש כסגנו של הרמטכ"ל המיועד גלנט באה לאחר שבין השניים נרשמה מתיחות קשה בעקבות חשיפת המסמך. דו"צ: "לא נגיב דרך כלי התקשורת"

בצל פרשת "מסמך גלנט" וסבב המינויים בצמרת המטכ"ל, הודיע גדי אייזנקוט, אלוף פיקוד הצפון כי הוא דוחה את ההצעה לכהן כסגן הרמטכ"ל לצידו של גלנט ומעדיף להמשיך בתפקידו הנוכחי ככל שיידרש. מקורביו של אייזנקוט הוסיפו כי האלוף מעוניין להישאר בתפקידו בשל הניסיון שצבר בו ובשל רצונו להמשיך להתמודד עם האתגרים בגזרה הצפונית. "אם ימנו אלוף חדש לפיקוד הצפון, אייזנקוט ישקול את צעדיו", הוסיפו המקורבים.

בחודשים האחרונים שוררת מתיחות בין אייזנקוט לגלנט על רקע המרוץ לרמטכ"לות. גבי אשכנזי, הרמטכ"ל המכהן הראה לאייזנקוט ולבני גנץ שהיו שניהם מועמדים לתפקיד הנכסף את המסמך שנחשף בחדשות 2 שלטענת המשטרה זויף. השלושה האמינו שמדובר במסמך אותנטי לכל דבר שמטרתו לסכסך בין ברק לגלנט ולסלול לאחרון את כל הדרך אל ראש "הפירמידה" של צה"ל.

עם הודעתו של שר הביטחון ברק על מינוי של גלנט לתפקיד הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל הושקעו מאמצים רבים מצד לשכת השר וגלנט בעצמו, על מנת לשכנע את אייזנקוט את תפקיד סגן הרמטכ"ל. השניים ראו באלוף הפיקוד מועמד ראוי בשל הניסיון הרב שצבר בחזית הצפונית. מינוי שכזה גם אמור היה לייצב את המערכת הביטחונית שצפויים בה בתקופה הקרובה לא מעט זעזועים, עקב פרישה של בכירים בעקבות המינוי של גלנט.

אל אייזנקוט הגיעו פניות רבות מצד בכירים לקבל עליו את "הכרעת הדין" ולקחת את התפקיד שהוצע לו אך אייזנקוט השיב בשלילה. תפקיד אחר ששמו עלה כמועמד לו הוא ראש אמ"ן, אולם נראה כי זו לא הייתה הצעה ריאלית לסבב השיבוצים הקרוב.

דובר צה"ל מסר בתגובה לפניית עיתון "הארץ" כי "האלוף אייזנקוט לא מנהל דיאלוג עם שר הביטחון דרך כלי התקשורת". אם בסופו של דבר אייזנקוט יעמוד על סירובו לקבל עליו את תפקיד סגן הרמטכ"ל ייכנסו לתמונה שני המועמדים האחרים: אבי מזרחי, אלוף פיקוד המרכז וגדי שמני, הנספח הצבאי בוושינגטון.

 רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק