מדוע גל"צ צינזרו את התשדירים לקראת עצרת שליט?

מתברר שלא כל תחנות הרדיו הסכימו להתגייס למען ציון יום הולדתו ה-24 של החייל החטוף גלעד שליט. גלי צה"ל סירבו להשמיע תשדיר בו נשמעת אביבה שליט קוראת להגיע לעצרת ולדרוש מראש הממשלה לשחרר את גלעד. בתחנה אמרו בתגובה: מדובר בתשדיר הנמצא במחלוקת ציבורית ופוליטית

מצנזרים את יום הולדתו של גלעד? לקראת עצרת המחאה שנערכה במוצאי שבת האחרונה לציון יום הולדתו ה-24 של החייל החטוף הושמעו תשדירים ברדיו בהם נשמעת אביבה שליט קוראת לציבור להמשיך בדרישה להחזיר את בנה. תחנות גל"צ החליטו שלא להשמיע את הפנייה וטענו: "מדובר במחלוקת ציבורית".

מקורבים לבני המשפחה נדהמו מעמדת תחנת הרדיו הצה"לית, שבניגוד לתחנות האזוריות וקול ישראל לא הסכימה להשמיע את התשדיר. בקטע השנוי במחלוקת קוראת האם הכואבת מראש הממשלה להשיב את גלעד הביתה ומזמינה את הציבור הרחב לציין את יום הולדתו ה-24 של בנה.

האירוע נחשף לאחר שמשרד הפרסום שניהל את הקמפיין פנה לגלי צה"ל, שם בתום התחמקויות נאמר להם בצורה ישירה כי הקמפיין פוליטי ולא ישודר. מהתחנה נמסר בתגובה: "לאחר התייעצות עם מפקד גל"צ והיועצת המשפטית, אין באפשרותם לשדר את התשדיר".

"מדובר בסוגיה רגישה וכואבת"

עוד הוסיפו כי "היות והם תחנת רדיו צבאית, אסור להם לשדר תשדירים המצויים במחלוקת ציבורית ופוליטית". לדבריהם, דווקא מכיוון שמדובר בסוגיה רגישה וכואבת החליטו להתייעץ עם גורם משפטי שהמליץ לא להשמיע את התשדיר.

מגל"צ נמסר בתגובה: "שידור התשדיר לא אושר על ידי הגורמים המשפטיים מכיוון שעל פי הפקודות וההנחיות לגבי שידור תשדירים בגל"צ, לא ניתן לשדר תשדיר שירות בתשלום אם הוא כולל או עוסק בנושא השנוי במחלוקת פוליטית או אידיאולוגית בציבור".

"אין חולק כי הסוגיה מאוד רגישה וכואבת. כולנו כמהים לחזרתו המיידית של גלעד שליט, אולם חשוב לזכור כי הנושא שרוי במחלוקת ציבורית. מצד אחד הרצון להחזרתו המיידית של גלעד שליט, ומהצד השני יש את משפחות החללים והנפגעים שמתנגדים לשחרורם של מחבלים, גם במחיר הכבד של גלעד שליט".