דיווח: טילי נ"מ מסיני נחשפו בדרך לעזה

כוחות הביטחון המצריים חשפו מחסן נשק עצום ובו 190 טילים, שהיו מיועדים להברחה לרצועת עזה - כך מדווחת סוכנות הידיעות "מען". עוד נחשפו: מטעני חבלה נגד טנקים ונשק קל. נמשכת הפעילות הביטחונית בסיני

האם טילים נגד מטוסים היו בדרכם לידי חמאס ברצועת עזה? סוכנות הידיעות "מען" מדווחת היום כי כוחות הביטחון המצריים חשפו בצפון סיני מחסן נשק עצום, ובו 190 טילים נגד מטוסים. "התחמושת הייתה מיועדת להברחה לתוך רצועת עזה דרך המנהרות", אמרו גורמים מצריים באל-עריש.

מחסן הנשק הסודי נחשף במהלך פעילות ביטחונית רחבת היקף שעורכים כוחות הביטחון המצריים באזור. אלו הגבירו את פעילותם בחודש האחרון, גם בעקבות שיגור ירי הרקטות לעבר עקבה ואילת בחודש שעבר. על פי הדיווח היום, נחשפו שני סוגים של טילים נגד מטוסים במחסן הסודי.

גם כוחות משטרה מצריים סייעו במבצע הרחב, מטעני חבלה נגד טנקים, אמצעי חבלה, 1,500 כדורים לנשק אוטומטי ותחמושת נוספת. במצרים דיווחו כי הפעילות הביטחונית באזור תימשך גם בימים הקרובים. כל התחמושת הוחרמה - והועברה להשמדה.

אזהרת מסע חמורה לסיני: "מסוכן יותר מתמיד"

הפעילות רחבת ההיקף של כוחות הביטחון המצריים בתקופה האחרונה אינה מקרית. השבוע פרסם גם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע חמורה מאוד על הגעה של מטיילים ישראלים לחופי סיני. במערכת הביטחון מעריכים כי חוליית משגרי הרקטות לעבר ישראל מסיני בחודש שעבר, יצאה מרצועת עזה דרך מנהרות ברפיח, ושיגרה את הרקטות ממשאית על מנת שתוכל להימלט מאזור השיגור במהירות האפשרית.

במערכת הביטחון חוששים כי גם בתקופת החגים הקרובה ייצאו אלפי ישראלים לסיני, אזור השורץ ארגוני ג'יהאד עולמי. בפסח האחרון עברו את הגבול כ-5,000 ישראלים, ובשב"כ ובצה"ל חוששים כי העובדה שאלפי ישראלים צפויים לבלות באזור גם בחודש הבא תגביר את המוטיבציה בקרב ארגוני הטרור לביצוע פיגועים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק