מהומות בסילוואן: צה"ל ירה בנשק חי

מספר מתנחלים ניסו הלילה לפרוץ את הדלת למעיין הסמוך לסילוואן שבמזרח י-ם והותקפו על ידי תושבי המקום שיידו לעברם אבנים. במקום התפתחו מהומות קשות, במהלכן ככל הנראה, פתחו חיילי צה"ל בירי בנשק חי לעבר המפגינים. מספר פלסטינים נפגעו בתקרית וגם אחד המאבטחים בבתי המתנחלים באזור. כעת חזר השקט לסילוואן

שוב עימותים בסילוואן: סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר החלו פלסטינים ליידות אבנים לעבר כוחות משטרה וצבא שהיו במקום, וזאת לטענתם לאחר שמספר מתנחלים הגיעו למקום וניסו לפרוץ את הדלת לאחד המעיינות באזור. על פי הדיווחים, מספר פלסטינים נפגעו בתקרית כתוצאה מהאבנים ומגז מדמיע שהתיזו לעברם כוחות הביטחון.

כוחות כיבוי אש שהגיעו למקום על מנת לכבות שריפה שפרצה הותקפו גם הם באבנים על ידי המתפרעים. משירותי הכבאות נמסר כי במקום נשרפו ארבעה כלי רכב ושני קטנועים. ככל הנראה, שייכים לפחות שלושה כלי רכב מאלו שנשרפו למתנחלים.

על פי הדיווחים, במהלך האירוע ירו כוחות הביטחון בנשק חי לעבר המפגינים, אך לא ידוע האם הפצועים נפגעו מהירי. כמו כן, נפגע מאבנים אחד מאנשי האבטחה שמאבטח את בתי המתנחלים באזור והוא פונה לאחד מבתי החולים באזור.

במקום שורר כעת שקט לאחר שהעימותים נרגעו, אך סימני המהומות נראים בכל מקום. יש לזכור כי סילוואן היא זירה מתוחה מאוד לאורך כל התקופה האחרונה, בייחוד כעת בתקופת צום הרמדאן הקדוש למוסלמים.